کارت ویزیت ۳ دلاری با قابلیت اجرای لینوکس

کارت های ویزیت معمولا برای معرفی افراد، شغل و راه های تماس با آن ها استفاده می شوند. درواقع می توان گفت یک کارت ویزیت خوب معرف شخصیت شغلی و پرستیژ شغلی است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، کارت ویزیت می تواند اولین راه ارتباط شما با مشتری باشد. طراحی درست و تأثیرگذار آن دارای اهمیت فراوانی است. یکی از متفاوت ترین کارت های ویزیت را مهندس برنامه نویس جرج هیلیارد طراحی کرده است. کارت ابداعی هیلیارد باتوجه خود هیلیارد در مورد قیمت آن می گوید:

می توان با قیمت ۰/۹ دلار به صورت عمده و با ۱/۲ دلار به صورت تکی این پردازنده را خریداری کرد.

businesscard

کارت ویزیت ساخته شده دارای یک پورت USB است که از طریق آن می توان به کامپیوتر دیگری متصل شد و همچنین یک فلش مموری که داخل آن فایل هایی مثل رزومه ی خود هیلیارد و تعدادی بازی ساده یونیکسی مانند 2048 وجود دارد.

businesscard2

کارت ویزیت لینوکس در یک نگاه

در نگاه اول این کارت شبیه یک پروژه ی ساده شامل پیدا کردن قطعات، طراحی و چاپ مدار، برش کاری و لحیم کاری است؛ اما خود هیلیارد در مورد انجام این کار نظر متفاوتی دارد. او می گوید تحقیقات زیادی برای پیدا کردن پردازنده و طراحی مدار کشیده و همچنین مجبور بوده تمام جزئیات مانند نوشتن درایورها، سفارشی سازی فلش، اسمبل قطعات و بسیاری از کارهای دیگر که تصور آن دشوار است را انجام دهد.

مقاله های مرتبط:

  • ایده های ناب تبلیغاتی در طراحی کارت ویزیت های خلاقانه
  • لینوکس چیست؟

این کارت ویزیت لینوکسی فاقد I/O، شبکه و فضای ذخیره سازی برای ذخیره و اجرا برنامه های سنگین است و در آن از یک حافظه ی ۸ مگابایتی فلش استفاده شده؛ فایل سیستم روت آن حدود ۲/۴ مگابایت است که می تواند با اتصال به کامپیوتری دیگر در حدود فقط ۶ ثانیه راه اندازی شود.

businesscard3

ساخت هر کارت ویزیت لینوکسی گرچه تجربه ای شخصی برای سازنده ی آن محسوب می شود، اما می تواند تأثیر ماندگاری از خود در ذهن مخاطب به جای بگذارد. اگر از علاقه مندان به ساخت این گونه کارت ها هستید، می توانید نقشه و راهنمای ساخت این کارت ها را در بلاگ خود هیلیارد ببینید. همین طور می توانید کدها و فایل های مورد نیاز را از صفحه ی گیت هاب پروژه بردارید.

افزودن نظر