پتنت سامسونگ راهکار مناسبی برای ساخت گوشی‌های تاشدنی ارزان ارائه می‌کند

پتنت جدید سامسونگ بدون نیاز به نمایشگر خارجی، امکان استفاده از محتوای داخل دستگاه را فراهم می کند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، با وجود روند کُند و مسیر پرپیچ وخمی که از ابتدا برای گوشی های هوشمند تاشدنی در نظر گرفته شد، عزم راسخی پشت ایده ی ساخت نمایشگرهایی چه بسا بزرگ تر با در پتنتی که سامسونگ ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ فرمش را پر کرد و ۹ ژانویه ی ۲۰۲۰ منتشر شد، ایده ی جالبی برای کاهش قیمت نهایی نمایشگرهای تاشو ارائه داده شده است.

samsung fold

مقاله ی مرتبط:

  • گوشی تاشدنی گلکسی Z فلیپ سامسونگ در رندر ویدیویی جدید به نمایش درآمد

این ایده با بهره گیری از پوششی شفاف در بخشی از بدنه، عملکردی متفاوت با نمایشگرهای خارجی در دستگاه های تاشدنی هنگام بسته بودن نمایشگر داخلی دارد. بنابراین در این فناوری، نمایشگر داخلی هنگام بسته بودن دستگاه نیز مشاهده کردنی است. باتوجه به اینکه سامسونگ در پتنت جدیدش به امکان جست و جو بین پیام ها یا توییت ها اشاره می کند، می توان نتیجه گرفت پوشش شفاف یادشده حساس به لمس است و به کاربر این امکان را می دهد تا با اطلاعات درون دستگاه کار کند.

samsung fold

سامسونگ می گوید ایده ی مذکور نه تنها برای گوشی های تاشدنی مدل پوسته صدفی (clamshell)، بلکه برای دستگاه های کتاب مانند همچون گلکسی فولد نیز کارایی دارد. درواقع با بزرگ ترشدن نمایشگر، حتی می توان بخش شفاف را بزرگ تر ساخت و با اضافه کردن امکاناتی چون ماشین حساب، دسترسی بیشتری به اطلاعات دستگاه فراهم کرد. سامسونگ حتی پیشنهاد پشتیبانی از قلم S Pen را در فناوری مذکور می دهد.

افزودن نظر