گوگل قصد داشت در پیکسل 3 از پنل LCD با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز استفاده کند

یکی از اعضای تیم توسعه اندروید گفته که تیم گوگل قصد داشته از پنل LCD با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز برای پیکسل ۳ استفاده کند؛ اما بنا به ملاحظاتی این اتفاق نیفتاد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، گوشی های گوگل پیکسل از اولین مدل در سال ۲۰۱۶ از صفحه نمایش OLED استفاده کرده اند؛ اما گوگل سال گذشته این شرکت سال گذشته به کنار گذاشتن OLED نزدیک شده بود. چت هاس (Chet Hasse)، از اعضای تیم توسعه اندروید گفته که گروه پس از استفاده از صفحه نمایش LCD با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز شارپ تحت تأثیر قرارگرفته بود.

مقاله های مرتبط:

  • نرخ نوسازی صفحه نمایش پیکسل 4 گوگل به روشنایی صفحه آن وابسته است
  • گوگل در پیکسل 3 ایکس ال از پنل OLED سامسونگ استفاده کرده است

هاس می گوید:

نسخه ی اصلی پیکسل ۳، یعنی مدل کوچک تر، به دلایل مختلف قرار نبود پنل OLED داشته باشد؛ در این شرایط چه گزینه ی دیگری موجود بود؟ شاید باید از یک پنل LCD با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز استفاده کنیم.

هاس در آخر دلایل انتخاب پنل OLED به جای پنل LCD دارای نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز را عنوان نکرد؛ اما پنل های OLED رنگ مشکی عمیق تر و بازده ی انرژی بیشتری هنگام مشاهده ی محتوای تاریک دارند. حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش که سال گذشته رونق گرفت نیز فقط با صفحه های OLED کار می کند؛ پس برای استفاده از این روش، گوگل باید شرایط موجود را حفظ می کرد. همچنین ممکن است تأمین پنل های OLED از سوی شرکت به نوعی با تهدید رو به رو بوده و شرکت را به استفاده از فناوری LCD ترغیب می کرده است.

پیکسل 4 ایکس ال گوگل / Google Pixel 4 XL

به هرحال اگر کسی خواهان استفاده از صفحه نمایشی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز بود، تا زمان معرفی ایسوس روگ فون ۲ با پنل OLED و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز، که اوایل امسال معرفی شد، پنل های LCD تنها انتخاب بودند. پرسش اینجا است که چرا گوگل در پیکسل ۴ از صفحه نمایش OLED دارای نرخ نوسازی ۹۰ هرتز استفاده کرد درحالی که همین پنل با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی نیز در دسترس بود؟

هاس خاطرنشان کرد، با وجود اینکه پنل OLED دارای نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز هم اکنون در دسترس است، به دلیل عملکرد و ملاحظات باتری از پنل ۹۰ هرتزی استفاده شد. این نماینده افزود، شما هنوز هم با استفاده از پنل ۹۰ هرتزی می توانید بیشترین مزایا را از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی در اختیار داشته باشید.

افزودن نظر