فورد F-150 با تیونینگ شلبی و ۷۵۵ اسب‌بخار قدرت معرفی شد

فورد F-150 یکی محبوب ترین پیکاپ ها در آمریکا است که نسخه های سفارشی مختلفی از آن تولید می شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، شاید تغییر و کوچک تر شدن پیشرانه هشت سیلندر پیکاپ قدرتمند فورد F-150 رپتور با یک نمونه ۶ سیلندر ۳/۵ لیتری نگران کننده باشد، اما شرکت تیونینگ شبلی با نصب یک پیشرانه هشت سیلندر مجهز چهره ای تهاجمی و زیبا به آن بخشیده است.

shebly super snake sport f-150

سپرها و جلوپنجره در جلو نسبت به نمونه استاندارد F-150 تغییر یافته و زیباتر شده؛ درحالی که در قسمت عقب بار هم پوشانده شده است. نوارهای رنگی و نشان هایی روی بدنه نصب شده تا ظاهر خودرو را تکمیل کند. داخل کابین نیز با تغییراتی شامل زیرپایی ها و نشانگرهای سفارشی همراه شده است. همچنین در طراحی کابین از روکش های چرمی و تزیینات فیبرکربن استفاده شده است.

shebly super snake sport f-150

پیکاپ قدرتمند شبلی از سیستم ترمز ۶ پیستون پیشرفته در چرخ های جلو و سیستم تعلیق بهبودیافته بهره می برد تا چسبندگی بهتری نسبت به سطح زمین داشته باشد. طبق شایعات منتشرشده می توان پیشرانه ۵/۲ لیتری ۸ سیلندر مجهز به سوپر شارژر شبلی GT500 را روی F-150 نصب کرد. این پیشرانه در خودروی عضلانی شبلی موستانگ GT500 مورداستفاده قرار گرفته و توانایی تولید ۷۶۰ اسب بخار قدرت را دارد که بسیار بیشتر از پیشرانه ۶ سیلندر فورد F-۱۵۰ رپتور باقدرت ۴۵۰ اسب بخار است.

افزودن نظر