رستاخیز ، هنسی کامارو ZL11LE باقدرت ۱۲۰۰ اسب بخار

خودروهای عضلانی و قدرتمند یکی از نمادهای صنعت خودروسازی آمریکا محسوب می شوند.حال یکی از شرکت های تیونینگ این خودروها را برای رقابت با مدل های سوپراسپرت آماده کرده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، هنسی یک شورولت کامارو قدرتمند را برای نمایشگاه SEMA ۲۰۱۹ آماده کرده است. جنرال موتورز برای این کار از خودروی عضلانی کامارو ZL11LE استفاده کرده است و پیشرانه آن را با مدل ۶.۲ لیتری هشت سیلندر مجهز به سوپر شارژر کوروت ZR۱ تعویض کرده است.

hennessey camaro

این پیشرانه به صورت استاندارد ۷۵۵ اسب بخار نیرو تولید می کند ولی با به روزرسانی ها و تغییرات انجام شده توسط شرکت تیونینگ Texan ازجمله تقویت سیستم تعلیق و تنظیم مجدد کامپیوتر خودرو قدرت خروجی آن به رقم شگفت انگیز ۱۲۰۰ اسب بخار در دور موتور ۶۸۰۰ و همچنین گشتاور ۱۳۵۶ نیوتن متر در دور موتور ۴۵۰۰ دور رسیده است. البته این رقم با استفاده از سوخت E۸۵ حاصل شده است. E۸۵ نوعی سوخت جدید برای خودروها است که از ترکیب ۸۵ الکل اتانول همراه با بنزین یا دیگر هیدروکربن ها به دست می آید. میزان الکل در این سوخت زیستی بین ۷۰ تا ۸۳ درصد متغیّر است.

هنسی کامارو

مشخصات منتشرشده هنسی برای این خودرو رسمی نیست. بااین حال می تواند با سوپر اسپرت های قدرتمند رقابت کند. شتاب صفرتا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو تنها ۲.۳ ثانیه است که رقم شگفت انگیزی محسوب می شود حداکثر سرعت آن به ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت می رسد. طبق تخمین شرکت این ابر خودروی عضلانی می تواند در یک روز آفتابی و با یک راننده ماهر مسافت یک چهارم مایل یا ۴۰۰ متر را در ۹.۳ ثانیه با سرعت ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت طی کند.

hennessey camaro

جان هنسی درباره این خودرو که نام رستاخیز را بر آن نهاده اند می گوید:

گروه ما به دنبال ارائه نسخه قدرتمندتری از مدل Exorcist بود؛ و همچنین به دنبال یک اسم مناسب برای آن بودیم تا نشان دهنده ویژگی های آن باشد. به نظر ما رستاخیز نام کامل و قدرتمندتری نسبت به Exorcist است. ما رستاخیز را با الهام از خودروی دوج دیمن (Demon) انتخاب کردیم.

وی با اشاره به رونمایی از خودروی عضلانی کامارو ZL۱ در چند سال پیش افزود:

رستاخیز اولین ابر خودروی عضلانی تاریخ است.

hennessy camaro

تولید کاماروی وحشی و قدرتمند هنسی فقط ۲۴ دستگاه خواهد بود و قیمت آن نیز ۲۰۰ هزار دلار تعیین شده است. افرادی که در حساب بانکی خود پول کافی داشته و به دنبال رقابت و مغلوب کردن موستانگ شلبی GT۵۰۰ هستند می توانند این مدل را از نمایندگی های شورولت یا مستقیماً از هنسی سفارش دهند. کلیه مدل ها با گارانتی یک ساله یا ۱۹ هزار کیلومتر به همراه طراحی گرافیکی اختصاصی بدنه و همچنین کاپوت فیبر کربن عرضه می شوند.

افزودن نظر