تویوتا Raize معرفی شد

تویوتا مدل ۲۰۲۰ خودروی Raize را در ژاپن رونمایی کرد. مدل جدید این خودرو به صورت چهار چرخ محرک نیز تولید خواهد شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، عرض ۱۶۹۵ میلی متر و ارتفاع ۱۶۲۰ میلی متر است.

Toyota Raize

با وجود ابعاد نسبتا کوچک تویوتا Raize اما سازنده گفته که این خودرو بهترین فضای صندوق و فضای سرنشینان را در کلاس خود دارد. درون کابین Raize نیز فضاهای زیادی برای قرار دادن اشیا وجود دارد. به گفته ی تویوتا این پلتفرم وزن کم مقاومت بالا را با هم دارد و در کنار سیستم تعلیق جدیدی که در Raize نصب شده می تواند هندلینگ بالا و راحتی خوبی را ارائه دهد. قدرت مورد نیاز تویوتا Raize از یک پیشرانه ی توربوی ۱ لیتری ۳ سیلندر تأمین می شود که به جعبه دنده ضریب متغیر D-CVT دوحالته کوپل شده است. این اولین بار است که تویوتا از جعبه دنده D-CVT محصولات دایهاتسو در یکی از خودروهایش استفاده می کند. جعبه دنده D-CVT در کنار تسمه و پولی از چرخ دنده نیز استفاده می کند تا راندمان آن در سرعت بالا افزایش یابد.

Toyota Raize

موتور تویوتا Raize توانایی تولید ۹۷ اسب بخار قدرت در ۶ هزار دور بر دقیقه و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور در ۲۴۰۰ تا ۴ هزار دور بر دقیقه را دارد. تویوتا در مورد این موتور گفته است که که قدرت خوب و شتاب خوبی دارد و در سرعت های پایین مصرف سوخت کم و در سرعت های بالا عملکردی خوب دارد.

مقاله های مرتبط:

  • Title Text تویوتا سوپرا GT4 رونمایی شد
  • تویوتا C-HR GR Sport رونمایی شد

متوسط مصرف سوخت این خودرو در سیکل WLTC حدود ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برای نسخه ی تک دیفرانسیل و ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برای مدل دو دیفرانسیل عنوان شده است. تویوتا برای اولین بار برای Raize سیستم چهار چرخ محرک نیز عرضه می کند. این سیستم چهار چرخ محرک داینامیک تورک کنترل نام دارد و در هنگام شتاب گیری یا حرکت در مسیرهای لغزنده می تواند نیروی موتور را به چرخ های عقب نیز ارسال کند.

Toyota Raize

در بخش سیستم های ایمنی و کمکی رانندگی، تویوتا، مدل جدید Raize را با پکیج Smart Assist روانه ی بازار کرده که شامل ترمز خودکار پیشگیری از تصادف، سیستم پیشگیری از حرکت ناخواسته ی خودرو، کروز کنترل هوشمند و سیستم کمکی پارک هوشمند می شود.تویوتا Raize در سه تیپ عرضه می شود که قیمت پایه ی آن ۱۴ هزار و ۴۲۵ دلار است. تویوتا این مدل را به صورت اقساطی با قسط ماهیانه ی ۳۶۶ دلار نیز به مشتریان خود در ژاپن عرضه می کند.

افزودن نظر