ویدئو تست مقاومت پیکسل 4 ایکس ال در برابر خراش و خم‌شدن منتشر شد

کانال محبوب JerryRigEverything در یوتیوب به تازگی گوشی پیکسل ۴ ایکس ال گوگل را از لحاظ مقاومت موردبررسی قرار داده است که در ادامه نگاهی به آن خواهیم انداخت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، گوگل چند هفته ی پیش گوشی های پرچمدار پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال (Google Pixel 4 XL) را روانه ی بازار کرد؛ از همان زمان عرضه ی پیکسل ۴ و ۴ ایکس ال، این گوشی ها با چالش های زیادی مواجه شدند و برخی انتقادات مهم به سوی آن ها روانه شد. اکنون سه هفته از عرضه ی گوشی های خانواده ی پیکسل ۴ به بازار می گذرد و حاشیه های اخیر نشان می دهند که کاربران برای انتقاد کردن از این گوشی ها حق دارند.

مشکلات مربوط به پیکسل ۴ از نمایشگر این گوشی آغاز شد. گوگل هنگام معرفی پرچمدار جدیدش مدعی شده بود که پیکسل ۴ از نمایشگری با نرخ نوسازی (رفرش ریت) ۹۰ هرتز بهره می گیرد؛ اما بررسی ها نشان می دهد نرخ نوسازی ۹۰ هرتز تنها در صورتی که روشنایی نمایشگر بالای ۷۵ درصد باشد، به نمایش درمی آید. گوگل در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرد که روی این موضوع کار می کند و به زودی به روزرسانی جدیدی را برای آن ارائه خواهد داد. کاربران پیکسل ۴ همچنین انتقاداتی به عملکرد کلی گوشی دارند. غالب انتقادات، به دلیل مشکلات نرم افزاری پیکسل ۴ ایجاد شده اند.

پیکسل 4 ایکس ال گوگل / Google Pixel 4 XL

مقاله های مرتبط:

  • نمایشگر پیکسل 4 با آپدیت نوامبر 2019 بهبودهایی به خود خواهد دید
  • گوگل چه ایده هایی برای طراحی پیکسل 4 در سر داشته است؟

گزارش های اخیر نشان می دهد پیکسل ۴ از لحاظ سخت افزاری نیز با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و مقاومت چندان زیادی از خود نشان نمی دهد. JerryRigEverything یکی از کانال های بسیار محبوب یوتیوب است که همواره گوشی های هوشمند را در آزمایش های سختی قرار می دهد تا میزان مقاومت آن ها را بسنجد. این کانال به تازگی سراغ گوشی پیکسل ۴ ایکس ال گوگل رفته و نتایج به دست آمده تا حد زیادی مضحک هستند. JerryRigEverything ابزار خاصی را در اختیار دارد که هر یک از آن ها قدرت خراش شان متفاوت است. بر اساس بررسی این کانال، پیکسل ۴ با استفاده از ابزار سطح ششم شروع به خراشیده شدن می کند و در ابزار سطح هفتم شیارهای عمیقی برمی دارد.

پیکسل ۴ در آزمایش خم شدگی نیز شرکت داشت؛ در این آزمایش، به محض اعمال فشار روی پیکسل ۴ ایکس ال، این گوشی دچار شکستگی شد تا نشان که مقاومت چندان زیادی ندارد. در ادامه ی آزمایش دیدیم که پیکسل ۴، سه بار دیگر نیز دچار شکستی شد تا شمار شکستی های گوشی به عدد چهار برسد. آزمایش پیکسل ۴ ایکس ال نشان داد که پرچمدار جدید گوگل از لحاظ مقاومت عملکردی بسیار ضعیف دارد؛ در واقع در بین گوشی هایی که JerryRigEverything اخیرا بررسی کرده است، پیکسل ۴ ایکس ال در بین بدترین ها جای می گیرد.

مدیر کانال JerryRigEverything با بررسی دقیق تر شکستگی پیکسل ۴ ایکس ال می گوید این شکستی ها در محل خطوط آنتن ایجاد شده اند؛ خطوط آنتن در پیکسل ۴ ایکس ال در دو طرف گوشی و زیر ماژول دوربین حضور دارند. JerryRigEverything در اظهارنظری تأمل برانگیز می گوید گوگل محصولاتی را با قیمت بالا عرضه می کند که نمی توان آن ها را از لحاظ سخت افزاری، محصولاتی پریمیوم به شمار آورد. البته این، اتفاق جدیدی نیست؛ مدل های پیشین گوشی های سری پیکسل نیز با مشکلاتی مشابه دست و پنجه نرم می کردند.

در انتها می توانید نظاره گر تست مقاومت پیکسل ۴ ایکس ال گوگل باشید:

دیدگاه شما کاربران زومیت در این زمینه چیست؟

قیمت به روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان و آگاهانه ی گوشی هوشمند نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید. در این بخش، علاوه بر مشخصات فنی دقیق و پاسخ به سوالات شما، امکان مقایسه ی دو یا چند محصول درکنار گالری تصاویر رسمی محصولات دردسترس شما خواهد بود. شما می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت گوشی سامسونگ، شیائومی، هواوی و آیفون های اپل از بخش محصولات زومیت استفاده کنید.

مشاهده لیست قیمت گوشی

افزودن نظر