DxOMark نمرات دوربین ردمی K20 پرو را منتشر کرد؛ هم‌رده با پیکسل 3، بالاتر از آیفون XR

DxOMark نمرات دوربین ردمی K20 پرو را منتشر کرد؛ هم‌رده با پیکسل 3، بالاتر از آیفون XR
گوشی قدرتمند ردمی K20 پرو در آزمایش های DxOMark ثابت کرد که در بخش دوربین نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، خرداد ماه امسال برای طرفداران برند ردمی همراه با اتفاق مهمی بود. ردمی، برند زیرمجموعه ی شیائومی از دو گوشی ردمی K20 و ردمی K20 پرو رونمایی کرد که چشم های بسیاری را به خود خیره کردند. با این حال، براساس نمرات جدیدی که DxOMark به دوربین ردمی K20 پرو داده، به نظر می رسد که این دستگاه افزون بر بخش پردازشی، در قسمت دوربین و عکس برداری نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد. ردمی K20 پرو با ثبت نمره ی ۱۰۲ در بخش دوربین هم رده با پیکسل ۳ و با اختلاف یک امتیازی، یک پله از آیفون XR جلوتر قرار گرفته است. توجه داشته باشید که نمره ی موردبحث را دستگاهی ۴۰۰ یورویی کسب کرده که به مراتب قیمت پایین تری نسبت به گوشی های پیکسل ۳ و آیفون XR دارد.

با تمامی این اوصاف، نمره ی یادشده با درنظرگرفتن عملکرد کلی دوربین در بخش عکس برداری و فیلم برداری به دست آمده است؛ بدین معنی که عملکرد مجزای دوربین در بخش عکس برداری باز هم شما را متعجب خواهد ساخت. ردمی K20 پرو در قسمت عکس برداری با ثبت امتیاز ۱۰۸ جلوتر از پرچم داری چون گلکسی نوت ۹ با ۱۰۷ امتیاز و پایین تر از آیفون XS مکس با ۱۱۰ امتیاز قرار می گیرد.

به طور کلی، منتقدین دوربین ردمی K20 پرو را خوب ارزیابی می کنند؛ با این حال بازه ی داینامیکی محدود شده و مشکلات گاه به گاه رنگ در دوربین از عمده مشکلات دوربین این دستگاه شناخته می شود. عمده برتری این گوشی نسبت به پیکسل ۳ و آیفون XR که هر دو از یک لنز استفاده می کنند، به دوربین سه گانه واید، اولتراواید و تله فوتو مربوط می شود که تجربه ی عکاسی را نسبت به دستگاه های یادشده در جایگاه بالاتری قرار می دهد.

Redmi K20 Pro DxOMark

زوم دوبرابری لنز تله فوتو معمولی ارزیابی شده است و طبق نظر کارشناسان، پایین تر از می ۹ و آیفون XS مکس قرار می گیرد؛ با این حال، باری دیگر باید تفاوت قیمتی این دستگاه با دستگاه های یادشده را یادآوری کرد. دوربین اولتراواید به صورت اسمی طول کانونی ۱۲ میلیمتری دارد که موجب تصحیح اعوجاج می شود.

با وجود این، عملکرد دوربین در فیلم برداری چندان خوب ارزیابی نمی شود. نمره ی ۸۹ در بخش فیلم برداری، ردمی K20 پرو را پایین تر از یک پرچم دار سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ قرار می دهد.

شما می توانید درصورت تمایل بررسی کامل DxOMark از دوربین ردمی K20 پرو را ازطریق این لینک مطالعه کنید.

افزودن نظر