ایگوانا X100؛ قایق جالبی که در خشکی هم حرکت می‌کند

ایگوانا X100؛ قایق جالبی که در خشکی هم حرکت می‌کند
ایگوانا X100 یکی وسیله ی نقلیه ی متفاوت است که هم مانند یک قایق می شود از آن استفاده کرد و هم مثل یک تانک به چرخ ممتد مجهز بوده و در خشکی می تواند حرکت کند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، براساس شواهدی که روند تکامل جانداران را نشان می دهند حدود ۴۰۰ میلیون سال پیش بود که اولین ماهی ها پا اما گویا آن ها نیز همین چرخه ی حیات را طی می کنند و حالا شاهد قایق هایی هستیم که می توانند به خشکی نیز پا بگذارند.

Iguana X100 Amphibious Boat

قایقی که در تصویر می بینید Iguana X100 نام دارد. در زیر این قایق چرخ ممتد مانند تانک نصب شده است که مثل چرخ های هواپیما قابلیت جمع شدن درون بدنه را دارند. چنین چرخ های را حتی در مدرن ترین تانک های میدان نبرد امروزی نیز نمی توانید مشاهده کنید. ساخت این چرخها توسط شرکت کاترپیلار انجام شده است و سپس زیر این قایق ۱۰ متری نصب شده اند.

Iguana X100 Amphibious Boat

این قایق توانایی حرکت در مسیری با شیب ۲۹ درجه را دارد و حتی می تواند از شیب های ۴۵ درجه نیز عبور کند.

مقاله های مرتبط:

  • قایق تفریحی و مجهز لکسوس LY650 تولید شد
  • قایق مرسدس بنز AMG با سرعت ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت

در هنگامی که ایگوانا وارد آب می شود چرخ ها درون بدنه ی قایق جمع می شوند. ایگوانا به دو پیشرانه با قدرت ۳۰۰ اسب بخار مجهز است که هر دوی آن ها در بخش عقب این قایق نصب شده اند. این قایق توانایی رسیدن به سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت را دارد و یک باک بنزین ۱۵۰ لیتری هم برای آن تعبیه شده است تا بتواند به ظرفیت حرکتی ۲۴۰ کیلومتر دست پیدا کند. شعاع حرکتی و سرعت ایگوانا در خشکی به طوری نیست که آن را در خیابان و جاده مورد استفاده قرار داد ولی برای بردن قایق به گاراژ برای انجام کارهای مکانیکی کافی است.

Iguana X100 Amphibious Boat

همان طور که می شود پیش بینی کرد ایگوانا X100 قیمت پایینی ندارد و به قیمت ۲۲۰ هزار یورو (حدود ۲۴۲ هزار دلار) به بازار عرضه می شود. این قیمت برای یک قایق ۱۰ متری که هیچ کابین و اتاق استراحتی هم ندارد مقداری زیاد است. اما توانایی های این قایق نیز منحصر به فرد بوده و با درنظرگرفتن توانایی ورود به خشکی می شود قیمت آن را توجیه کرد.

افزودن نظر