دستیار پیکسل 4 گوگل از قابلیت فرمان‌گیری Raise to Talk بهره می‌برد

دستیار پیکسل 4 گوگل از قابلیت فرمان‌گیری Raise to Talk بهره می‌برد
چند روز بعد از انتشار گزارش هایی درباره ی قابلیت های جالب دستیار جدید گوگل روی پیکسل ۴، گزارش هایی درباره ی قابلیت فرمان گیری Raise to Talk این دستیار منتشر شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، پایگاه خبری 9to5google این هفته گزارش داد دستیار جدید گوگل قابلیت اجرای دو فرمان متوالی و کارکردن پرچم دار جدید گوگل احتمالا از قابلیت جالب Raise to Talk هم پشتیبانی می کند. کاربران سری پیکسل ۲ که سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد، می توانند با کمک فناوری لمسی Active Edge با فشردن دو طرف گوشی دستیار صوتی گوگل را فعال کنند.

مقاله های مرتبط:

  • ویدئو تبلیغاتی لورفته گوگل پیکسل 4 قابلیت های هیجان انگیزی را نشان می دهد
  • پیکسل 4 گوگل احتمالا از قابلیت تشخیص تصادف خودرو برخوردار خواهد بود

در حال حاضر، به دلیل اینکه برای اجرای دستورها دستیار صوتی باید از قبل فعال شده باشد، دستور کلامی همچنان مهم ترین بخش است. گوگل برای کم کردن دردسرهای کاربران احتمالا در پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال از قابلیت Raise to Talk بهره خواهد برد.

با وجود چنین قابلیتی، کاربر بلافاصله بعد از اینکه گوشی خود را از روی زمین بردارد، می تواند از سرویس های دستیار صوتی گوگل بهره ببرد. در این حالت، کاربر بعد از حرکت دادن گوشی، باید بلافاصله فرمان خود را اعلام کند؛ در غیر این صورت گوگل پیام صوتی ارسالی را نادیده خواهد گرفت. مسائل حریم خصوصی افراد در این قابلیت برای گوگل اهمیت زیادی دارد و این شرکت به کاربران اعلام کرده است تشخیص و بررسی دستورهای رسیده به دستیار صوتی فقط روی خود دستگاه انجام خواهد شد.

با وجود اینکه همین حالا هم با کمک فناوری Active Edge کاربران برای فرمان دادن به دستیار گوگل به فرمان صوتی نیاز ندارند، با قابلیت جدید فشاردادن گوشی برای ارسال این فرمان هم حذف خواهد شد. این فناوری یک قدم دیگر به سمت دسترسی دائمی دستیار گوگل روی گوشی های این شرکت خواهد بود.

گوگل پیکسل 4 / Google Pixel 4

پیکسل ۴ در حال حاضر آماده می شود هم به عنوان پرچم دار نسل آینده ی گوشی های گوگل و هم به عنوان معرفی کننده ی نسل آینده ی دستیارهای این شرکت وارد بازار شود. البته این مسئله هنوز تأیید نشده است که این قابلیت بلافاصله بعد از عرضه ی پیکسل ۴ به بازار دردسترس باشد.

انتظار می رود دستیار جدید گوگل با سیری روی اپل واچ مقایسه شود که در حال حاضر از فناوری Raise to Talk بهره می برد. این فناوری در دستیار گوگل در گجت های پوشیدنی همیشه آن طور که باید، کار نمی کند. کاربران اپل واچ بعضی مواقع مجبور هستند برای اعلام فرمان به سیری ساعت خود را تا نزدیک دهانشان بالا ببرند.

افزودن نظر