فروش شورولت کامارو کلاسیک و سفارشی با قدرت ۴۹۸ اسب‌بخار

فروش شورولت کامارو کلاسیک و سفارشی با قدرت ۴۹۸ اسب‌بخار
شرکت پراجکت کارز شورولت کامارو کلاسیکی رونمایی کرده که ساخت آن هفت سال زمان برده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، شرکت پراجکت کارز (Project cars) تمایل زیادی ایمپالا ۱۹۶۱، ایمپالا اس اس ۱۹۶۲، کوروار ۱۹۶۵ و کوروت ۱۹۶۶ و ۱۹۶۷ الهام گرفته شده اند.

1969 Chevrolet Camaro Project Cars

ساخت چنین خودرویی با این همه جزئیات به هیچ وجه کار ساده ای نبود و درحقیقت حدود هفت سال و پنج هزار نفر ساعت زمان برده است. صرف این زمان و دقت در جزئیات در این مدل شورولت کامارو باعث شده خودرو مذکور به هیچ وجه ارزان نباشد؛ به گونه ای که سازنده هزینه ای بیش از ۵۰۰ هزار دلار را صرف ساخت این خودرو کرده است. با دقت در ظاهر این کامارو متوجه قسمت های اختصاصی و ویژه ی آن خواهید شد. برای مثال، در بخش عقب، سقف خودرو با مدل کورویر (Corvair) سال ۱۹۶۵ یکسان است؛ ولی برای آن شیشه ی عقب سفارشی و پنل های بدنه ی ویژه ای طراحی و ساخته شده است. درون کابین نیز از داشبورد شورولت ۱۹۶۱ به کار رفته؛ ولی نشان دهنده های پشت فرمان جدیدی برای آن طراحی شده است.

1969 Chevrolet Camaro Project Cars

مقاله های مرتبط:

  • شورولت کوروت و میتسوبیشی میراژ؛ مرگبارترین خودروهای بازار آمریکا
  • برترین مدل های شورولت کامارو

پیشرانه ی ۶.۷ لیتری V8 اساس قوای محرکه را تشکیل داده که البته حجم آن به ۷.۷ لیتر افزایش داده شده است. از تغییرات دیگر اعمال شده در این پیشرانه باید به استفاده از ورودی های هوای آلومینیومی اشاره کرد. مجموع تغییرات در بخش فنی سبب شده است قدرت موتور به ۴۹۸ اسب بخار و گشتاور آن به ۶۳۱ نیوتن متر برسد.برای انتقال نیرو به چرخ های عقب هم از جعبه دنده ی سه سرعته ی خودکار از نوع توربو ۴۰۰ استفاده شده است.

1969 Chevrolet Camaro Project Cars

جدا از ظاهر کلاسیک این شورولت کامارو، قسمت های امروزی و مدرن نیز در این خودرو دیده می شود. این بخش ها شاسی، سیستم تعلیق چهاراتصالی، ترمزهای دیسکی Wilwood، سیستم تهویه ی مطبوع، ستون فرمان تاشو و سیستم صوتی حرفه ای را شامل می شوند. در حال حاضر، این مدل کامارو در وب سایت eBay برای فروش گذاشته شده است. در آگهی آن نوشته شده که خودرو از زمان ساخت، تنها ۳۲ کیلومتر کار کرده است.

افزودن نظر