iOS 13.1 و iPadOS یک هفته زودتر منتشر می‌شوند

iOS 13.1 و iPadOS یک هفته زودتر منتشر می‌شوند
اپل تصمیم گرفته است برخلاف اعلام پیشین، سیستم عامل های iOS 13.1 و iPadOS را یک هفته زودتر برای دستگاه های مقصد در دسترس قرار دهد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اپل شب گذشته سیستم عامل iOS 13 را در دسترس قرار داد. بااین حال کوپرتینویی ها از همین حالا خودشان را برای انتشار نخستین به روزرسانی سیستم عامل جدیدشان یعنی iOS 13.1 آماده می کنند.

در حالی که ابتدا اعلام شده بود اپل قصد دارد iOS 13.1 را در کنار سیستم عامل جدید iPadOS در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ (۸ مهر ۱۳۹۸) منتشر کند، اما ظاهرا این شرکت تصمیم گرفته تاریخ انتشار سیستم عامل هایش را ۶ روز جلو بیاورد. بر این اساس نسخه ی جدید آی او اس به همراه آیپد او اس قرار است در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۹ (۲ مهر ۱۳۹۸) در دسترس قرار گیرند.

iOS 13.1 شامل محتوایی است که در ابتدا قرار بوده شب گذشته از طریق iOS 13 راهی گوشی های اپل شوند، اما بنابه دلایلی این اتفاق رخ نداده است تا کوپرتینویی ها مجبور شوند محتوای یادشده را در قالب به روزرسانی جداگانه ای منتشر کنند. در نسخه ی جدید iOS 13 امکان به اشتراک گذاری زمان تقریبی رسیدن به منطقه ی هدف با دوستان در اپلیکیشن اپل مپس فراهم شده است.

آی او اس 13 / iOS 13

مقاله های مرتبط:

  • قابلیت های جدید iOS 13
  • iOS 13 منتشر شد

یکی از مهم ترین ویژگی های iOS 13.1 برطرف ساختن باگ هایی است که هم اکنون در iOS 13 وجود دارند. بررسی رسانه های مختلف از iOS 13 از وجود برخی باگ ها در آن خبر می دهند که ظاهرا قرار است در تاریخ ۲ مهر با انتشار نسخه ی ۱۳.۱ برطرف شوند. یکی از مهم ترین باگ هایی که iOS 13.1 برطرف می کند، یک مشکل امنیتی است که مدتی پیش چند پژوهشگر حوزه ی امنیت در صفحه ی قفل iOS 13 پیدا کرده بودند.

برخی دیگر از ویژگی های معرفی شده برای iOS 13 نظیر امکان به اشتراک گذاری آهنگ در بین دو جفت ایرپاد یا قابلیت های جدید HomeKit که هم اکنون در دسترس نیستند، قرار نیست با iOS 13.1 به گوشی های آیفون بیایند. بااین حال اپل می گوید ویژگی های یادشده در تاریخی نامشخص در پاییز پیش رو در دسترس قرار خواهند گرفت.

از طرفی سیستم عامل iPadOS را داریم که اپل مدتی پیش آن را به صورت رسمی به عنوان سیستم عاملی جداگانه برای تبلت های سری آیپد معرفی کرد. در واقع از این پس iOS قرار است تنها به عنوان سیستم عامل آیفون و آیپاد شناخته شود و آیپد از سیستم عاملی مجزا بهره خواهد گرفت. این نخستین بار در تاریخ است که اپل سیستم عامل های موبایلی اش را از یکدیگر جدا می کند. iPadOS قرار است به مرور زمان به عنوان یک سیستم عامل مستقل اما با پایه و اساس مشترک با iOS توسعه یابد. دقیقا همچون آنچه که امروزه برای watchOS و tvOS می بینیم.

دیدگاه شما کاربران زومیت در این زمینه چیست؟

افزودن نظر