Logo
چاپ کردن این صفحه

تلاش تسلا برای شکستن رکورد پورشه تایکان در پیست نوربرگ رینگ

تلاش تسلا برای شکستن رکورد پورشه تایکان در پیست نوربرگ رینگ
دو نمونه اولیه از تسلا مدل اس ارتقایافته روز چهارشنبه برای شکستن رکورد پورشه تایکان در پیست نوربرگ رینگ تلاش کردند؛ به نظر می رسد که تسلا از مدل تولیدی استفاده نکرده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، تسلا در تلاش برای شکستن رکورد سرعت پورشه تایکان، دو نمونه پروتوتایپ قرمز و آبی از مدل اس جدید را پشت سر بگذارند.

به نظر می رسد یکی از این دو سدان برقی تسلا مدل اس دارای کابین کاملاً خالی است و نه فضای داخل مدل تولیدی، که مزیت وزن درخورتوجهی به آن می دهد. با وجود صرفه جویی در وزن، زمان کرنومتر توسط استفان بالداف، عکاس جاسوسی وب سایت CarAdvice که در پیست حاضر بود، نشان داد که سریع ترین زمان ثبت شده در واقع چند ثانیه کندتر از رکورد اوایل هفته بود.

Tesla Model S / تسلا مدل اس

استفان بالداف در ایمیلی به کارادوایس نوشت:

متأسفانه رکورد امروز جای تعجب ندارد، زیرا سریع ترین دور در اولین تلاش با زمان ۷ دقیقه و ۲۴ ثانیه به تسلا مدل اس قرمز تعلق داشت؛ زمانی که یک ثانیه کندتر از رکورد زمانی ثبت شده در ابتدای هفته بود.

Tesla Model S / تسلا مدل اس

زمان های ثبت شده توسط عکاس جاسوسی از مسیر کامل (یک دور کامل) پیست ۲۰/۸ کیلومتری نوربرگ رینگ به دست آمده و از موقعیت ورودی پیست گرفته نشده است.

Tesla Model S / تسلا مدل اس

مقاله های مرتبط:

  • تسلا مدل اس P100D با زمان ۲.۲۸ ثانیه رکورد سریع ترین خودروی جهان را شکست
  • مقایسه تسلا رودستر با سریع ترین خودروهای دنیا

بالداف گفت:

راننده ی تسلا مدل اس قرمز، توماس ماتچ بود. تایر مورد استفاده هم گودیر ایگل F۱ سوپراسپرت RS بود.

دور دوم تسلا مدل اس آبی، در حدود ۷ دقیقه و ۴۰ ثانیه ثبت شد. تسلا هنوز فرصت دارد تا روز شنبه، تلاش دیگری برای ثبت رکورد سرعت انجام دهد؛ اما هنوز مشخص نیست که آیا این شرکت باز هم طبق همین برنامه ها پیش خواهد رفت یا خیر. در این میان، گمانه زنی ها درباره ی اعتبار خودروهایی که اقدام به ثبت رکورد می کنند، در حال افزایش است. برای اعتبار چنین رکوردگیری هایی، باید خودروهای مورد استفاده حتماً تولیدی باشند.

Tesla Model S / تسلا مدل اس

با این حال، عکاس استفان بالداف گمان می کند که فضای داخل کابین تسلا مدل اس جدید کاملاً خالی است. بالداف گفت:

به غیر از میله های حفاظتی، صندلی راننده و داشبورد، فضای داخل کابین خودروی برقی تسلا کاملاً خالی است و بنابراین از مزیت وزن درخورتوجهی نسبت به پورشه تایکان بهره می برد. صندلی سرنشین کنار راننده و صندلی های عقب از پنجره ها دیده نمی شوند.

به زودی اخبار بیشتری از تلاش تسلا برای شکستن رکورد پورشه تایکان در نوربرگ رینگ منتشر خواهد شد.

مطالب مرتبط

طراحی و توسعه 'فناوری اطلاعات سراج'