حمایت دولت از خودروسازان داخلی و همکاری با شرکت‌های بین‌المللی

حمایت دولت از خودروسازان داخلی و همکاری با شرکت‌های بین‌المللی
رضا رحمانی، ویز صمت اعلام کرد که دولت در راستای حمایت از خودروسازان داخلی، به دنبال همکاری با شرکت های متعهد بین المللی است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از ظهر امروز (چهارشن رنو، سیتروئن و...) که به دلیل تحریم های آمریکا اقدام به خروج از کشور کرده اند اظهار کرد:

دولت در این زمینه دو اقدام را در دستور کار خود قرار داده است. نخستین برنامه، جدی تر گرفتن ساخت داخل است. در همین راستا ما نهضت ساخت داخل را راه اندازی کرده ایم؛ چرا که اکثر قطعاتی که در گذشته وارد کشور می شد، قابلیت ساخت در داخل را دارد.

پژو

یکی دیگر از مسائلی که به خودروسازان بزرگ کشور مانند ایران خودرو و سایپا ربط دارد، بحث ساخت قطعات خودرو در داخل است که وزیر صنعت نیز به آن اشاره داشت. رحمانی در این زمینه افزود:

در این راستا توافقی میان خودروسازان و قطعه سازان حاصل شده که طی آن تفاهم نامه ای به ارزش ۸۵ میلیون یورو منعقد شده است تا قطعاتی که از خارج وارد می شوند، در داخل ساخته شود.

ایران خودرو سایپا Saipa IKCO

مقاله های مرتبط:

  • زیان قطعه سازان از خروج پژو سیتروئن
  • آیا رنو بار دیگر به ایران باز می گردد؟

وزیر صمت با اشاره به تلاش های دولت برای حمایت از صنعت خودروسازی داخلی خاطرنشان کرد:

همچنین تفاهم دیگری در حال آماده شدن است و طی آن نهایتاً در یک برنامه سه ساله تا سال ۱۴۰۰، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار از قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی در داخل ساخته خواهد شد.

رحمانی در زمینه ی همکاری با شرکت های خودروسازی بین المللی نیز گفت:

همچنین برنامه ریزی به گونه ای انجام می شود که ما وابسته به خودروسازانی نباشیم که به قراردادهای خود پایبند نبوده اند و کشور را به راحتی ترک کردند. برنامه ریزی می کنیم تا اگر به دنبال همکاری با شرکت های بین المللی هم هستیم، با شرکت هایی که به قول و تعهد خود پایبند هستند همکاری بیشتری داشته باشیم.

افزودن نظر