هرآنچه از رویداد معرفی آیفون 11 اپل باید بدانید

هرآنچه از رویداد معرفی آیفون 11 اپل باید بدانید
در مطلب پیش رو تمام رخدادهای مهم رویداد معرفی آیفون ۱۱ اپل گردآوری شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، شب گذشته اپل مطابق رسم هرسال خود، رویدادی را در اپل پارک برگزار کرد تا از جدیدترین محصولات خود پرده بردارد. همان طور که پیش بینی می شد، آیفون های جدید ستاره ی رویداد ۱۰ سپتامبر اپل بودند. کوپرتینونشین ها از سه گوشی هوشمند آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس پرده برداشتند که گوشی نخست در حقیقت جایگزینی برای آیفون XR و دو دستگاه دیگر نسخه ی جدید گوشی های آیفون XS و آیفون XS Max از جمله پردازنده ی قدرتمند A13 Bionic و دوربین دوگانه یا سه گانه بازمی گردد.


برای نخستین بار در تاریخ آیفون، اپل به گوشی هوشمند محبوب خود یک دوربین اولتراواید نیز افزوده است. آیفون ۱۱ از دوربین دوگانه ی استاندارد و اولتراواید با حسگر ۱۲ مگاپیکسلی بهره می برد؛ درحالی برادران این گوشی از دوربین ۱۲ مگاپیکسلی سومی با لنز تله فوتو نیز استفاده می کنند. براساس ادعای اپل، آیفون های جدید بهترین کیفیت فیلم برداری را در دنیای موبایل ارائه می دهند. هر سه دوربین پشتی آیفون ۱۱ پرو در کنار دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی آن قابلیت فیلم برداری 4K با نرخ ۶۰ فریم برثانیه را دارند و به گفته ی فیل شیلر، قائم مقام اپل، کیفیت خروجی سه دوربین پشتی در یک سطح خواهد بود.

اپل واچ سری ۵، محصول دیگری بود که در رویداد اپل معرفی شد؛ این ساعت هوشمند که جایگزینی برای اپل واچ سری ۴ به حساب می آید، تفاوت ظاهری اندکی با نسل قبل دارد؛ اما اکنون از نمایشگر همواره روشن، قطب نمای داخلی و امکان تماس با اورژانس ۱۵۰ کشور دنیا بدون نیاز به آیفون بهره می برد. اپل برای طرفداران آیپد نیز اخبار خوبی داشت؛ کوپرتینونشین ها شب گذشته آیپد نسل هفتم را با نمایشگر ۱۰.۲ اینچی، پشتیبانی از قلم و کیبورد فیزیکی و برچسب قیمتی ۳۲۹ دلاری معرفی کردند.

افزودن نظر