نسخه‌ اصلی مک OS کاتالینا مهرماه منتشر می‌شود

نسخه‌ اصلی مک OS کاتالینا مهرماه منتشر می‌شود
اپل قصد دارد بعد از فصل تابستان و در ماه اکتبر (مهرماه)، نسخه ی اصلی سیستم عامل مک OS کاتالینا را منتشر کند و در دسترس کاربران قرار دهد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، خردادماه امسال، هم زمان با کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل، مک او اس کاتالینا (macOS Catalina) جدیدترین نسخه ی سیستم عامل کامپیوتری اپل با پشتیبانی از اپلیکیشن های آیپد و پایان کار رسمی آیتونز معرفی شد.

براساس آخرین اخبار منتشرشده در وب سایت اپل، انتظار می رود نسخه ی اصلی سیستم عامل جدید مک او س کاتالینا بعد از تابستان و در مهرماه منتشر و در دسترس کاربران قرار گیرد.

مک او اس کاتالینا / macOS Catalina

مقاله های مرتبط:

  • آیپد 10.2 اینچی و ۳۲۹ دلاری اپل رونمایی شد
  • اپل واچ 5 معرفی شد؛ بدنه ی جدید و سخت افزار قوی تر

علاقه مندان می توانند نسخه ی به روزرسانی شده ی سیستم عامل را همچون گذشته ازطریق Mac App Store دانلود کنند. معرفی نسخه ی به روزرسانی شده ی سیستم عامل macOS کاتالینا می تواند نقطه ی پایانی بر استفاده از آیتونز باشد. در سیستم عامل جدید، اپلیکیشن های مستقل و جدیدی برای موسیقی، پادکست و تلویزیون طراحی شده است. درنتیجه، کاربران دیگر نیازی به استفاده از آیتونز نخواهند داشت.

کاربران Mac به روزرسانی گسترده ای در بخش تصاویر خواهند داشت. ویژگی های جدید بسیاری از سیستم عامل iOS 13 وام گرفته است. کاربران می توانند تصاویر را براساس روز، ماه و سال مشاهده کرده و تصاویر را به صورت دقیق تری با استفاده از فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی شناسایی کنند.

از مدت ها قبل، کاربران اپل می توانستند ازطریق Luna Display و Duet Display آیپد خود را به نمایشگر ثانویه ی مک تبدیل کنند. macOS کاتالینا به کاربران این امکان را می دهد که آیپد خود را به عنوان نمایشگر ثانویه ی مک مورد استفاده قرار دهند؛ این اتفاق با باز کردن منوی AirPlay و انتخاب آیپد، به راحتی رخ خواهد داد و Sidecar نام دارد.

نسخه ی جدید macOS امکان پورت کردن اپلیکیشن های آیپد به دسکتاپ را با استفاده از Project Catalyst فراهم می کند. برخی از توسعه دهندگان پیش تر اعلام كرده بودند که قصد دارند از ویژگی های جدید سیستم عامل اپل برای پورت کردن اپلیکشن توییتر و بازی های شرکت Gameloft استفاده كنند.

افزودن نظر