سیستم‌عامل iPadOS از ۸ مهرماه در دسترس قرار می‌گیرد

سیستم‌عامل iPadOS از ۸ مهرماه در دسترس قرار می‌گیرد
اپل قصد دارد سیستم عامل iPadOS را از ۳۰ سپتامبر یا ۸ مهرماه در اختیار کاربران مدل های مختلف آیپد قرار دهد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، هر چند در شروع کار، سیستم عامل جدید iPadOS صرفا یک تغییر نام است، اما به هر حال اپل امروز در رویداد معرفی آیفون های جدید، تاریخ ۸ مهرماه را برای انتشار iPadOS اطلاع رسانی کرد. پس از آن سیستم عامل آیفون ها و آیپدها متمایز خواهد شد و iOS روی آیفون ها و iPadOs روی آیپدها نصب خواهد شد. هنوز دقیقا مشخص نیست که از نظر فنی و زیرساختی این دو سیستم عامل چقدر با یکدیگر متفاوت خواهند بود؛ اما مشخصا اپل تلاش خواهد کرد تا تفاوت های محسوسی را بین این دو سیستم عامل ایجاد کند تا بتواند آیپد را به ابزاری کارآمدتر و قدرتمندتر تبدیل کند.

مقاله مرتبط

  • ده ویژگی مهم و متمایزکننده سیستم عامل iPadOS

اپل در سیستم عامل iPadOS خود برخی از ویژگی هایی که کاربران مدت ها است بدنبال آن ها هستند را به آیپد اضافه می کند. از مهم ترین این ویژگی ها می توان به اضافه شدن ویجت ها به صفحه ی اصلی، مرور صفحات وب در سطح کامپیوترهای رومیزی از طریق نسخه ی جدید سافاری و بهبود چندوظیفگی اشاره کرد.

اپل قصد دارد iPadOS را ابتدا از طریق آیپد ۱۰.۲ اینچی جدید خود در اختیار کاربران قرار دهد. پیش فروش آیپد جدید از همین امروز شروع می شود و ۸ مهرماه در اختیار کاربران قرار می گیرد. کاربران آیپد ایر ۲ یا جدیدتر و همچنین آیپد پرو نسل پنجم به بعد و آیپد مینی ۴ به بعد نیز می توانند به زودی iPadOS را روی تبلت های خود تجربه کنند.

افزودن نظر