بی ام و کانسپت 4 رونمایی شد

بی ام و کانسپت 4 رونمایی شد
خودرو مفهومی بی ام و طرح مفهومی ۴ در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۹ به عنوان پیش نمایشی از نسل آینده ی سری ۴ کوپه رونمایی شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، امروز در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۹، خودرو مفهومی کاملا جدید بی ام و اولین نمایش جهانی خود را تجربه کرد. بی ام و طرح مفهومی ۴ خودرویی است که به عنوان اولین قدم برای نسل آینده ی بی ام و سری ۴ کوپه عمل خواهد کرد.

BMW Concept 4 / بی ام و کانسپت 4

در ماه های گذشته، صحبت های زیادی درباره ی نسل بعدی بی ام و سری ۴ مطرح شده است که کمی از سبک خودرو اسپرت به خودرو کوچک GT تغییر می کند. طراحی یکی از دلایل اصلی این صحبت ها بوده است؛ زیرا بیشتر شبیه نسخه ی کوچک سری ۸ کوپه به نظر می رسد تا اینکه شباهتی به سری ۳ دودر داشته باشد.

BMW Concept 4 / بی ام و کانسپت 4

آدریان ون هویدونک، معاون ارشد طراحی گروه بی ام و، در این زمینه می گوید:

بی ام و طرح مفهومی ۴ مظهر ذات زیبایی شناسانه برند بی ام و است. طرح مفهومی ۴ نسبت های کاملی را با طراحی واضح و دقیق ترکیب می کند.

BMW Concept 4 / بی ام و کانسپت 4

کاملا واضح است که طراحی بی ام و طرح مفهومی ۴ به شدت از سری ۸ الهام می گیرد. اسپویلر عقب و بخش های عضلانی عقب و نمای نیمرخ همه کاملا شبیه بی ام و سری ۸ است؛ هرچند به دلیل دماغه ی کوتاه تر، کمی هم تفاوت وجود دارد؛ بنابراین، درمجموع کمی اسپرت تر از سری ۸ خواهد بود که زیباتر و ظریف تر طراحی شده است.

BMW Concept 4 / بی ام و کانسپت 4

یکی از اصلی ترین نکات طراحی در این خودرو مفهومی، جلوپنجره ی بزرگ آن است که قطعا در نگاه اول توجه هر کسی را جلب می کند.

BMW Concept 4 / بی ام و کانسپت 4

براساس بیانیه ی مطبوعاتی بی ام و، این جلوپنجره ی جدید به خودروهایی مانند نسخه ی اولیه بی ام و ۳۲۸ اشاره می کند. هنوز نمی دانیم چقدر از طراحی این جلوپنجره در نسخه ی تولیدی استفاده می شود؛ زیرا چنین طرح هایی بیشتر در رندرهای بی ام و ارائه می شود و اغلب باعث ناراحتی طرفداراان شده است.

BMW Concept 4 / بی ام و کانسپت 4

در چراغ های عقب، طراحی L شکل استفاده شده و دریچه های عمودی و دیفیوزر بزرگ ظاهر کلی را جذاب تر کرده است.

BMW Concept 4 / بی ام و کانسپت 4

مقاله های مرتبط:

  • بی ام و سری 4 مدل 2017 معرفی شد
  • بی ام و سری 8 مدل چهاردر گرن کوپه، به زودی معرفی خواهد شد

رینگ ها ۲۱ اینچی هستند و طراحی منحصربه فرد جدیدی درمقابل طراحی سنتی پنج پره محسوب می شوند. درباره ی مشخصات بی ام و طرح مفهومی ۴ چیزی اطلاعاتی ارائه نشده است؛ اما همان طورکه نسخه ی مفهومی بی ام و سری ۸ شباهت زیادی به مدل تولیدی داشت، اگر چنین شباهتی بین بی ام و سری ۴ آینده و مدل مفهومی آن وجود داشته باشد، احتمالا با خودرویی بسیار جالب روبه رو خواهیم شد.

افزودن نظر