فراری 812 GTS اسپایدر رونمایی شد

فراری 812 GTS اسپایدر رونمایی شد
فراری سرانجام مدل بدون سقف ۸۱۲ با نام 812 GTS اسپایدر را رونمایی کرد که قوی ترین خودروی کروک حال حاضر جهان محسوب می شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، فراری پس از ۵۰ سال، از اولین مدل ۱۲ سیلندر موتور جلوی روباز خود با نام 812 GTS اسپایدر رونمایی کرد. فراری از این مدل در آستانه ی نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی کرد. رونمایی از این خودرو هم زمان با نودمین سالگرد تأسیس این برند انجام شد. فراری آخرین بار در مدل 356 GTS4 که از موتور ۱۲ سیلندر در یک خودروی اسپایدر موتورجلو استفاده کرده بود. فراری با دیتونا در مسابقات ۲۴ ساعته ی لمانز در سال ۱۹۶۷ توانسته بود هر سه مقام نخست را در اختیار بگیرد. 812 GTS اسپایدر از سقف بازشونده ی برقی استفاده می کند؛ باز و بسته شدن این سقف با استفاده از یک کلید درون کابین انجام می شود و تنها به ۱۴ ثانیه زمان نیاز دارد. امکان باز و بسته کردن سقف حین حرکت تا سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت نیز وجود دارد.

2020 Ferrari 812 GTS

فراری در این مدل از پیشرانه ی V12 تنفس طبیعی با حجم ۶.۵ لیتر استفاده کرده است که می تواند تا ۸۹۰۰ دوربردقیقه کار کند. این پیشرانه توانایی تولید ۷۸۸ اسب بخار قدرت و ۷۱۸ نیوتن متر گشتاور را دارد که با نسخه ی کوپه ی این خودرو برابری می کند. نیروی پیشرانه در این خودرو با استفاده از یک جعبه دنده ی ۷ سرعته ی دوکلاچ به چرخ های عقب با لاستیک هایی به ابعاد ۳۱۵،۳۵،۲۰ انتقال پیدا می کند. 812GTS اسپایدر برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به کم تر از ۳ ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن نیز به ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

فراری اعلام کرده که قدرت بالای پیشرانه ی این خودرو به کمک استفاده از انژکتورهایی با فشار ۳۵۰ بار و سیستم ورودی هوای متغیر که از خودروهای فرمول یک به عاریت گرفته شده به دست آمده است. بنابر اعلام سازنده، ۸۰ درصد گشتاور پیشرانه ۳۵۰۰ دوربردقیقه در دسترس قرار دارد و بین ۶۵۰۰ تا ۸۹۰۰ دوربردقیقه نیز پیشرانه به حداکثر قدرت خود می رسد.

2020 Ferrari 812 GTS

مقاله های مرتبط:

  • فراری 812 با تیونینگ نویتک رونمایی شد
  • ابرخودروی پلاگین هیبرید فراری SF90 معرفی شد

فراری برای تولید نسخه ی اسپایدر ۸۱۲ قسمت عقب این خودرو را به طور کامل از نو طراحی کرده است که شامل سقف و صندوق نیز می شود. همچنین مقاومت بدنه افزایش پیدا کرده تا در نبود سقف، استحکام خودرو دچار مشکل نشود. با وجود این تغییرات، فراری همچنان توانسته تقسیم وزن این خودرو را به صورت ۴۷ درصد در جلو و ۵۳ درصد در عقب حفظ کند. وزن کلی مدل اسپایدر ۸۱۲ معادل ۱۶۰۰ کیلوگرم است که در مقایسه با نسخه ی کوپه ۷۵ کیلوگرم سنگین تر است. فراری هنوز قیمت 812 GTS اسپایدر را اعلام نکرده است.

افزودن نظر