طراح سابق اینفینیتی و بی ام و به کیا پیوست

طراح سابق اینفینیتی و بی ام و به کیا پیوست
کریم حبیب، طراح سابق شرکت های خودروسازی بی ام و و دایملر و اینفینیتی، به کیا پیوست.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، کریم حبیب اینفینیتی را زیرنظر لوک دانکرروولک، معاون و مدیر ارشد طراحی گروه هیوندای موتور، فعالیت می کند و به تعیین استراتژی و جهت دهی طراحی و نظارت بر کار واحدهای مختلف کمک خواهد کرد.

کریم حبیب طراح کیا / karim habib kia designer

کریم حبیب در این باره گفت:

کیا برندی در حال رشد و جاه طلب است و در مسیری مشخص به سمت فناوری و تولید خودرو الکتریکی حرکت می کند. بسیار خوشحالم كه بخشی از این تحولات برای تقویت بیشتر برند کیا در آینده ای پر از چالش ها و فرصت ها باشم. آماده ی همکاری با لوک دانکروولک هستم که سال های زیادی است کارش را تحسین می کنم و همچنین تیم طراحی کیا که طراحی های بسیار چشمگیری ایجاد کرده است.

حبیب قبل از آمدن به کیا، بین سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ مدیر طراحی اینفینیتی بود. در سال ۲۰۱۱، رئیس طراحی بخش خارجی خودروهای بی ام و بود و یک سال بعد، به عنوان مدیر بخش طراحی معرفی شد. حبیب همچنین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در دایملر و مرسدس بنز به عنوان مدیر ارشد طراحی پیشرفته مشغول به کار بود؛ اما کار خود را در سال ۱۹۹۸ در بی ام و آغاز کرده بود.

کریم حبیب طراح کیا / karim habib kia designer

مقاله های مرتبط:

  • لوک دانکرولک؛ جایگزین پیتر شرایر در سمت مدیر طراحی کیا هیوندای شد
  • آیا طراح هیوندای و کیا می تواند آن ها را به سطح اول جهان برساند؟

طراح ۴۹ ساله جدید کیا متولد لبنان است و در دانشگاه مک گیل کانادا در رشته ی مهندسی مکانیک و در کالج طراحی و هنر کالیفرنیا در رشته ی طراحی حمل ونقل تحصیل کرد. حبیب به زبان های انگلیسی ، فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی مسلط است. کریم حبیب در طول فعالیت گسترده ی خود، مسئولیت طراحی بی ام و X3 ،X6، نسل قبلی بی ام و سری ۷، سری ۶ گرن کوپه، خودرو مفهومی X2 و CS و CSL Homage، مرسدس بنز کلاس C و جدیدترین مدل های اسمارت و بسیاری از خودروهای دیگر را برعهده داشت.

لوک دانلکروولک در این زمینه گفت:

کریم حبیب با پیشینه ی بین المللی و تجربه ی جهانی خود برای برند کیا سرمایه ای ارزشمند خواهد بود. ما از استعداد و تجربه ی کریم بسیار قدردانی می کنیم. او در برهه ای مهم به کیا می پیوندد تا این برند را به سمت آینده ی حمل ونقل هدایت و تیم طراحی جوان و باانگیزه کیا را تقویت کند؛ تیمی که موفق شده است جوایز بین المللی متعددی را در طراحی کسب کند.

سوابق برجسته ی کریم حبیب عبارت اند از:

  • ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹: مدیر ارشد واحد طراحی اینفینیتی
  • ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷: مدیر بخش طراحی بی ام و
  • ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲: مدیر واحد طراحی خارجی خودروهای بی ام و
  • ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱: مدیر ارشد طراحی پیشرفته دایلمر در آلمان
  • ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹: مدیر طراحی پیشرفته بی ام و
  • ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷: طراح ارشد بی ام و
  • ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳: طراح بیرونی / داخلی خودرو در بی ام و

افزودن نظر