نمره عالی هیوندای نکسو هیدروژنی در آزمایش تصادف IIHS

نمره عالی هیوندای نکسو هیدروژنی در آزمایش تصادف IIHS
هیوندای نکسو در آخرین آزمایش تصادف مؤسسه ی IIHS، توانسته است نمرات بسیار خوبی به عنوان خودرویی پیل سوختی به دست آورد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مؤسسه ی IIHS آمریکا اخیرا آزمایش تصادف را روی خودروی هیدروژنی هیوندای نکسو (Nexo) انجام داده و این خودرو موفق شده است بالاترین رتبه ی ایمنی، یعنی Top Safety Pick+ را دریافت کند.

 Hyundai NEXO

کسی انتظار نداشت هیوندای نکسو هنگام آزمایش تصادف منفجر شود؛ ولی تصویری که حادثه ی کشتی هوایی هیندنبرگ در دهه ی ۱۹۳۰ را در ذهن افراد ایجاد کرده، سبب شده است همگان درباره ی کپسول های هیدروژن نظر مثبت نداشته باشند.

هیوندای نکسو نیز فعلا مانند تویوتا میرای و هوندا کلریتی به طور محدود در بازار عرضه می شود و در حال حاضر، تنها در ایالت کالیفرنیا می توان به این خودرو دسترسی داشت. گرچه IIHS معمولا خودروهای کم تعداد را بررسی نمی کند، با پیشنهاد مقام های هیوندای، آزمایش تصادف این خودرو را انجام داد.

hyundai nexo

مقاله های مرتبط:

  • نگاه عمیق به هیوندای نکسو، جادوی هیدروژنی
  • نسخه خودران هیوندای نکسو با موفقیت آزمایش شد

در آزمایش IIHS، از ستاره های ایمنی مانند یورو NCAP خبری نیست؛ بلکه این مؤسسه ی آمریکایی نتایج را با رتبه بندی مانند ضعیف، معمولی، قابل قبول و خوب معرفی می کند. هیوندای نکسو کراس اور پیل سوختی است که با قیمت ۵۹ هزار و ۹۳۵ دلار عرضه می شود. این خودرو با هربار سوخت گیری می تواند ۶۱۱ کیلومتر را طی کند.

در آزمایش تصادف IIHS، نکسو موفق شد نمره ی خوب را در هر ۶ عامل آزمایش کسب کند. این ۶ آزمایش شامل تصادف از جلو سمت راننده، تصادف از جلو سمت شاگرد، تصادف کامل از جلو، تصادف جانبی، مقاومت سقف و صندلی ها و قابلیت حفاظت آن ها از سر سرنشینان هستند. IIHS به چراغ های جلو این خودرو نیز به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات ایمنی خودرو بسته به تیپ خودرو، نمره ی قابل قبول و خوب داده و عملکرد سیستم پیشگیری از تصادف را نیز فوق العاده ارزیابی کرده است.

هیوندای نکسو / Hyundai Nexo

با انجام آزمایش تصادف روی نکسو، حالا هیوندای می تواند ادعا کند ۱۲ محصول این شرکت در بازار ایالات متحده رتبه ی ایمنی Top Safety Pick+ را دارند.

افزودن نظر