تولید پیکاپ مرسدس بنز کلاس ایکس متوقف می‌شود

تولید پیکاپ مرسدس بنز کلاس ایکس متوقف می‌شود
در پی تقاضای کم و فروش نامناسب، مرسدس بنز قصد دارد به زودی تولید پیکاپ کلاس ایکس را متوقف کند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، در ابتدا همه چیز برای اولین پیکاپ مرسدس بنز یعنی مدل X Class خوب پیش می رفت. این خودرو در رونمایی بازخورد خوبی دریافت کرد و مرسدس چندی پس از عرضه ی X Class این روزها اوضاع خوشی ندارد به طوری که جدیدترین گزارش ها نشان می دهند مرسدس بنز در فکر حذف این مدل از خط تولید خود و توقف تولید آن است.

مرسدس کلاس Mercedes Class X

به نظر می رسد که دایملر قصد دارد هزینه های خود را کاهش و سود را افزایش دهد و احتمالا اولین قربانی این تصمیم، کلاس ایکس خواهد بود. سال گذشته، فروش مرسدس بنز کلاس ایکس در بازارهای اروپا، استرالیا و آفریقا تنها ۱۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه بود که بسیار پایین تر از انتظار است. با آمار فروش یادشده، این خودرو سود مالی چندانی را نصیب شرکت سازنده ی خود یعنی دایملر نکرده است. هنوز هیچ تصمیم رسمی در این مورد عنوان نشده است اما با توجه به اینکه همکاری گروه رنو-نیسان و دایملر نیز احتمالا دیگر ادامه نخواهد داشت، می توان حدس زد تولید کلاس ایکس به احتمال خیلی قوی متوقف شود.

مرسدس کلاس Mercedes Class X

مقاله های مرتبط:

  • تولید مشترک مرسدس بنز کلاس X و نیسان ناورا پایان خواهد یافت
  • وانت مرسدس بنز کلاس X با تیونینگ برابوس معرفی شد

مرسدس بنز کلاس ایکس تنها در ظاهر یک مرسدس بنز است چراکه این خودرو در زیر پوسته از قوای فنی دقیقا مشابه با نیسان ناوارا استفاده می کند. مرسدس بنز کلاس ایکس تا امروز نتوانسته به آمار فروش مد نظر دایملر دست پیدا کند که اصلی ترین دلیل آن قیمت بالای این خودرو در مقایسه با رقبا است. مدل پایه ی کلاس ایکس در بازار آلمان با قیمت حدود ۴۲ هزار دلار عرضه می شود که برای یک پیکاپ بسیار زیاد است. قیمت پایه ی کلاس ایکسدر مدل قدرتمند V6 به حدود ۵۵ هزار دلار می رسد. برای مقایسه بد نیست اشاره کنیم که مدل پلاتینیوم فورد F-150 در بازار آمریکا را می توان با ۵۵ هزار دلار خریداری کرد.

مرسدس کلاس Mercedes Class X

فراخوان مشکلات پیکاپ مرسدس بنز هم باید درنظر گرفته شود. یکی از بدترین ایرادات این خودرو که می تواند روی ذهن مشتری تأثیر بگذارد، جدا شدن چراغ زیر پایی و گیر کردن آن پشت پدال ترمز بود. چنین ایرادی برای یک خودرو با قیمت بالای ۴۰ هزار دلار واقعا بزرگ است. دایملر در ماه های اخیر با کاهش سود مواجه شده است؛ اصلی ترین دلایل این کاهش سود هزینه های سنگین مربوط به فراخوان های ایربگ های تاکاتا و تلاش برای کاهش آلایندگی خودروهای دیزلی برای همخوانی با استانداردهای جدید هستند.

افزودن نظر