گلکسی S7 و S7 Edge همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی را به‌صورت دوره‌ای دریافت می‌کنند

گلکسی S7 و S7 Edge همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی را به‌صورت دوره‌ای دریافت می‌کنند
با وجود آنکه حدود سه سال از عرضه ی گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی S7 و S7 Edge می گذرد، این دو دستگاه هنوز به روزرسانی های دوره ای را در قالب پچ های امنیتی دریافت می کنند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اوایل اسفند۱۳۹۴ و در رویداد MWC، گلکسی S7 با پردازنده ی اسنپدراگون ۸۲۰ و نمایشگر ۵.۱ اینچی QHD و دوربین ۱۲ مگاپیکسلی معرفی شد. از آن زمان تاکنون، حدود سه سال می گذرد؛ اما جالب است بدانید کره ای ها هنوزهم قصد دارند برای به روزرسانی گوشی های پیکسل خود بعد از سه سال را تعهد نمی دهد.

گلکسی اس 7 / Galaxy S7

مقاله های مرتبط:

  • گلکسی A90 سامسونگ احتمالا با نامی دیگر و فناوری شارژ سریع ۴۵ وات معرفی می شود
  • افت فروش گوشی های پریمیوم در فصل اول ۲۰۱۹؛ ۵۰ درصد سهم بازار ازآنِ اپل است

نکته ی جالب آن است که با وجود گذشت حدود سه سال از عرضه ی گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی S7 و گلکسی S7 اج، به نظر می رسد این دو دستگاه قرار است هر چند وقت یک بار و به صورت دوره ای همچنان به روزرسانی پچ امنیتی را دریافت کنند. این خبر می تواند خبر مسرت بخشی برای کاربران این دو دستگاه باشد؛ اما در نظر داشته باشید به روزرسانی پچ امنیتی قرار نیست در بازه های زمانی منظم و هر سه ماه یک بار منتشر شود؛ بلکه در بازه های زمانی نامنظم منتشر می شود.

سامسونگ در حوزه ی به روزرسانی پچ امنیتی، سه نوع زمان بندی برای دستگاه های خود در نظر گرفته است: ۱. گوشی های هوشمند پرچم دار جدید هر ماه به روزرسانی دریافت می کنند؛ ۲. نوع دیگری از به روزرسانی، در بازه های زمانی فصلی و دراصل، هر سه ماه یک بار است؛ ۳. به روزرسانی های نامنظم و دوره ای، یعنی هر چند وقت یک بار انجام می شود.

باتوجه به اینکه گلکسی S7 اکتیو با نمایشگر ۵.۱ اینچی ضدخش و باتری ۴,۰۰۰ میلی آمپرساعتی، در خرداد۱۳۹۵ و چند ماه دیرتر از گلکسی S7 و گلکسی S7 اج معرفی شده، انتظار می رود همچنان به روزرسانی های ماهیانه ی پچ امنیتی را دریافت کند. بی شک، گلکسی S7 اکتیو تنها دستگاه سال ۲۰۱۶ است که مشخص نیست به چه دلیل هنوز در فهرست دستگاه هایی قرار دارد که به روزرسانی های امنیتی را به صورت منظم و ماهیانه دریافت می کنند.

افزودن نظر