لکسوس GX مدل ۲۰۲۰ معرفی شد

لکسوس GX مدل ۲۰۲۰ معرفی شد
لکسوس مدل به روزرسانی شده از شاسی بلند GX را با ظاهری متفاوت رونمایی کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، لکسوس بار دیگر شاسی بلند GX را برای سال ۲۰۲۰ لکسوس GX کمی از مدل های عرضه شده در بازار آمریکا کوچک تر است.

لکسوس GS 460

لکسوس برای هماهنگ کردن تمامی محصولات خود با یکدیگر، تغییرات ظاهری جدیدی همچون جلوپنجره ی بزرگ و چراغ های LED جدید را در شاسی بلند GX انجام داده است. با وجود این، خطوط بدنه برپایه ی مدل به روزرسانی شده ی قبلی این خودرو طراحی شده است.

لکسوس GS 460

انتخاب های مختلفی برای تریم داخلی و رنگ ها وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به چرم قرمز رنگ اشاره کرد؛ اما پیشرانه ی خودرو بدون تغییر باقی مانده است. پیشرانه ی ۴.۶ لیتری ۸ سیلندر این خودرو، ۳۰۱ اسب بخار قدرت و ۴۴۴ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. قابلیت های آفرود این خودرو هم به لطف پرادو هم چنان با قدرت باقی مانده و با درنظر گرفتن بسته ی آفرود مخصوص در تریم لوکس، این قابلیت ها بهبود می یابند.

لکسوس GS 460

سیستم چند منظوره ی دید با استفاده از دوربین های جانبی و مانیتورهای پانورامیک، دید بهتری از وضعیت جاده به راننده می دهند. سیستم Crawl Control و حالت Multi Terrain هم حرکت در مسیرهای صعب العبور را برای لکسوس GX آسان تر می کند. در سیستم Crawl Control یا کنترل خزش، خودرو با استفاده از دور پایین حرکت می کند که لکسوس از آن به عنوان قفل دیفرانسیل مجازی یاد کرده است.

لکسوس GS 460

شایان ذکر است که لکسوس GX از دیفرانسیل مکانیکی قدرتمند تورسن لغزش محدود بهره می برد. سیستم Multi Terrain هم به صورت هوشمند، هرزگردی چرخ ها در مسیر های آفرود را کنترل می کند و در چند حالت مختلف رانندگی در گل، مسیرهای شنی و سنگی و حالت های دیگر تنظیم می شود.

لکسوس GS 460

مقاله های مرتبط:

  • لکسوس RX و RX L مدل ۲۰۲۰ معرفی شدند
  • لامبورگینی اوروس با تیونینگ ABT رونمایی شد

علاوه براین، کنترل حرکت در سراشیبی و استارت در شیب به همراه سیستم کنترل پایداری فعال هم برای لکسوس GX درنظر گرفته شده است. لکسوس برای ایمنی جاده ای این خودرو، بسته ی سیستم ایمنی مخصوص خود را درنظر گرفته است. این بسته شامل ویژگی هایی همچون هشدار پیش از تصادف به همراه شناسایی عابران پیاده، هشدار خروج از خط، سیستم روشنایی نوربالای خودکار و کروز کنترل دینامیک در سرعت بالا است.

لکسوس GS 460

به منظور راحتی بیشتر در سفرهای جاده ای، لکسوس از سیستم تعلیق سینتکی دینامیک استفاده کرده است که به اختصار از آن با نام KDSS یاد می شود. علاوه براین، سیستم زیربندی سازگار متغیر با کنترل الکترونیکی هم به صورت استاندارد برای خودرو درنظر گرفته شده است. قیمت این خودرو هنوز مشخص نیست؛ اما عرضه ی آن به احتمال زیاد در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی انجام می گیرد.

افزودن نظر