اپل به‌دنبال خرید کسب‌وکار مودم‌های 5G اینتل است

اپل به‌دنبال خرید کسب‌وکار مودم‌های 5G اینتل است
طبق گزارش های منتشرشده اپل به دنبال خرید یک بخش کلیدی مربوط به تولید مودم های 5G از شرکت اینتل است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، طبق اخبار منتشرشده در خبرگزاری های حوزه فناوری، شرکت اپل قسمت اصلی کسب وکار مودم این شرکت است.

دفتر آلمان اینتل شامل مهندسین بخش فناوری وایرلس اینفینئون (Infineon) است که این غول دنیای تراشه در سال ۲۰۱۱ و به قیمت ۱/۴ میلیارد دلار خریداری کرده است. این گروه از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ تراشه های بیس بند (Baseband، تراشه ای که عملکردهای مخابراتی دستگاه را مدیریت می کند) آیفون را تولید کرده است.

بنا به گزارش های منتشرشده، این مذاکرات از سال گذشته تاکنون ادامه داشته است. در صورت موفقیت آمیز بودن این مذاکرات، اپل صدها مهندس باتجربه در زمینه مودم را دور هم جمع می کند و هدف نهایی خود یعنی توسعه ی مودم های 5G را دنبال خواهد کرد.

یک سخنگوی اینتل گفته است:

ما مشاورینی از بیرون شرکت استخدام کرده ایم تا استراتژی های ممکن برای کسب وکار 5G گوشی های هوشمندمان را ارزیابی کنند. همچنین سهام مربوط به محصولات مودم وایرلس و همین طور مالکیت معنوی خود را ارزش گذاری کرده ایم. علاقه ی قابل توجهی به این کسب وکار وجود دارد ولی هم اکنون بیش از این نمی توانم چیزی بگویم.

مودم 5g اینتل

اگر این مذاکرات به نتیجه برسد، قرارداد شامل محصولات و همچنین حقوق مربوط به اختراع های شرکت خواهد بود. پیش از این نیز تعدادی از مدیران اجرائی اینتل که طی قرارداد اینفینئون جذب این شرکت شده بودند، به استخدام اپل درآمده اند. تعدادی از این کارمندان سال ها پیش استخدام شده و برخی نیز مانند استفان وولف، مدیر سابق تجهیزات مودم دفتر آلمان اینتل، در چند ماه اخیر به کوپرتینو آمده اند. در ماه فوریه ی سال جاری نیز اپل توانسته بود امشنکار تایاگاراجان، مهندس ارشد اینتل را که گفته می شود در توسعه ی مودم XMM 8160 5G نقش کلیدی داشته است، به استخدام خود درآورد.

مقاله های مرتبط:

  • آیفون 5G اپل تا سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می شود
  • با توافق اپل و کوالکام، اینتل از بازار تراشه 5G خارج می شود

اینتل در ماه آوریل از صنعت مودم گوشی های هوشمند خارج شد؛ به گفته ی این شرکت، پس از درگیری حقوقی کوالکام و اپل در مورد مالکیت معنوی و حق امتیاز محصولات، دیگر ادامه دادن فعالیت در این حوزه میسر نبود. درگیری حقوقی که با پرداخت ۴/۵ تا ۴/۶ میلیارد دلار، از طرف اپل در عوض چند سال تأمین تراشه ی مورد نیاز این شرکت توسط کوالکام و ۶ سال قرارداد اجازه ی استفاده، به پایان رسید.

افزودن نظر