آموزش فعال‌کردن G-Sync انویدیا

آموزش فعال‌کردن G-Sync انویدیا
G-Sync نامی است که انویدیا روی فناوری رفریش ریت متغیر خود گذاشته است. در این مطلب، فعال سازی این ویژگی را آموزش می دهیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، G-Sync نام فناوری اختصاصی انویدیا است که با هماهنگ کردن ریفرش ریت نمایشگر و فریم ریت خروجی دستگاه، اثر پاره شدن صفحه را از بین می برد. G-Sync فناوری تجاری (غیررایگان) است و تولید کنندگان دستگاه ها برای علاوه بر استفاده از ماژول سخت افزاری خاص در نمایشگر خود، باید مبلغی بابت امتیاز استفاده از آن به انویدیا پرداخت کنند.

مقاله های مرتبط:

  • G-Sync انویدیا چیست و چطور مشکل ناهمگامی کارت گرافیک و مانیتور را حل می کند
  • آشنایی با فناوری های G-Sync و FreeSync

چگونه G-Sync را در PC فعال کنیم؟

روی صفحه ی دسکتاپ راست کلیک کنید و سپس، گزینه ی NVIDIA Control Panel را انتخاب کنید. حالا از پنل سمت چپ وارد گزینه ی Display شوید و در آخر گزینه ی Enable G-Sync را فعال کنید. در زیر گزینه ی Enable G-Sync، می توانید انتخاب کنید G-Sync در حالت Full Screen فعال باشد یا Full Screen و Windowed Modes.

gsyncبرای مشاهده در ابعاد اصلی کلیک کنید

فعال سازی G-Sync در PC با چند مانیتور

روی صفحه ی دسکتاپ راست کلیک کنید و پس ازآن، گزینه ی NVIDIA Control Panel را انتخاب کنید. حالا از پنل سمت چپ، وارد Display شوید و در آخر، به Set up Multiple Displays بروید. اکنون مطمئن شوید چینش مانیتورها را طبق نیاز خود انجام داده اید و یکی از مانیتورها را به عنوان Primary Display انتخاب کنید.

gsync multiple settings

انتخاب Primary Display با ویندوز ۱۰

اگر ازطریق روش های مذکور امکان فعال کردن Primary Display برایتان فراهم نبود، بدین ترتیب عمل کنید: وارد تنظیمات ویندوز ۱۰ شوید و از قسمت System گزینه ی Display را انتخاب کنید و درنهایت، از پایین همین صفحه تیک گزینه ی Make This My Primary Display را فعال کنید.

display settings

آیا کامپیوتر شما توانایی پشتیبانی از این فناوری ها را دارد؟ تجربه ی خود از کار با سخت افزار مجهز به G-Sync را با ما و کاربران زومیت به اشتراک بگذارید.

افزودن نظر