ربات هوشمند تحویل بسته فورد رونمایی شد

ربات هوشمند تحویل بسته فورد رونمایی شد
شرکت فورد جدیدا ربات هوشمندی با نام دیجیت معرفی کرده که بسته های ارسال شده ی ون های خودران را در منزل تحویل می دهد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، دکتر کن واشنگتن، مدیر بخش فناوری شرکت فورد، اخیرا پستی در صفحات مجازی منتشر کرده و جدیدترین ربات به کاررفته ی فورد را معرفی کرده است. نام این ربات دیجیت است (Digit) و شرکت Agility Robotics آن را طراحی و تولید کرده است.

ربات هوشمند فورد

مقاله های مرتبط:

  • مرسدس بنز ESF 2019 با هدف پیش نمایش فناوری های ایمنی جدید معرفی شد
  • فورد از ربات خودران Survival در خط تولید استفاده می کند

ربات جدید فورد برای پاسخ به نیاز جابه جایی بسته های حمل شده ی ون های خودران به در منزل ساخته شده است. با فهم این مسئله که تنها یک درصد خانه های آمریکا قابلیت عبور صندلی چرخ دار را دارند، ساخت ربات چرخدار راه حلی مناسب به نظر نمی رسید. به گفته ی واشنگتن، دیجیت توانایی شناسایی موانع سر راه خود، حفظ تعادل هنگام مواجهه با پستی وبلندی، تحمل کردن فشارهای ناگهانی و بالا و پایین رفتن از پله ها را دارد. برخلاف سایر ربات های دوپا، دیجیت فورد به نحوی طراحی شده تا وزن سبکی داشته با شد و فضای کمی اشغال کند.

ربات هوشمند فورد

علاوه براین، میزان فعالیت دیجیت در حدفاصل شارژ ها هم به بیشترین حد رسیده است. دیجیت از چند حسگر لیدار و دوربین های استریو بهره می برد؛ بنابراین می تواند تاحدزیادی مسیر درست را انتخاب کند؛ اما بسیاری از فرایند های عملکردی ربات ازطریق ون تحویل خودران کنترل کردنی است. هنگامی که ون به مقصد نهایی خود می رسد، مسیر اطراف را اسکن می کند و بهترین مسیر را برای عبور ربات دیجیت انتخاب می کند. اگر ربات در شرایطی قرار بگیرد که نتواند درست تصمیم بگیرد، از ون درخواست کمک می کند یا درنهایت، به سیستم ابری متصل می شود.

افزودن نظر