رنو مگان R.S. Trophy-R رکورد سریع‌ترین خودروی دیفرانسیل جلو در نوربرگ رینگ را شکست

رنو مگان R.S. Trophy-R رکورد سریع‌ترین خودروی دیفرانسیل جلو در نوربرگ رینگ را شکست
رنو مگان R.S. Trophy-R با شکستن رکورد هوندا سیویک تایپ R، به سریع ترین خودروی دیفرانسیل جلو در پیست نوربرگ رینگ تبدیل شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، رنو مگان R.S. Trophy-R موفق هوندا سیویک با زمان ۷:۴۳.۸ دقیقه رکورد دارد بود. در همین راستا، شرکت رنو ویدیویی از ثبت رکورد ۷:۴۰.۱ دقیقه مگان R.S. Trophy-R را هم منتشر کرده است. رنو تنها چند صد دستگاه از این خودرو را به فروش می رساند و خریداران باید برای سفارش این خودرو عجله کنند.

رنو مگان تروفی R

هاچبک جذاب فرانسوی تا اواخر سال ۲۰۱۹ در خیابان ها و پیست های مختلف اروپا حضور خواهد یافت و ۳ روز دیگر، پیش از برگزاری مسابقه فرمول یک موناکو به صورت رسمی معرفی می شود. شرکت رنو بالاخره مشخصات فنی این مدل را منتشر کرده است. رنو مگان R.S. Trophy-R از پیشرانه ی ۱.۸ لیتری توربوشارژ بهره می برد که همانند مدل تروفی، ۲۹۶ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

رنو مگان تروفی R

مقاله های مرتبط:

  • مدل مفهومی رنو EZ-Pod مجهز به فناوری خودران معرفی شد
  • نیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشت

به منظور دستیابی به رکوردهای سریع تر، رنو مگان تروفی R نسبت به مدل قبلی ۱۳۰ کیلوگرم سبک تر شده؛ اما رنو تاکنون اعلام نکرده که چه تغییراتی روی خودرو انجام گرفته است. رنو مگان R.S. Trophy-R در حالت استاندارد بدون صندلی های عقب معرفی شده و برای ایمنی و دوام بیشتر، از رول کیج بهره می برد. به منظور کاهش وزن، شیشه های جانبی با شیشه های پلکسی گلس سبک وزن تعویض شده اند.

رنو مگان تروفی R

علاوه براین، شرکت رنو اعلام کرده آیرودینامیک خودرو بهبود یافته و تغییرات قابل توجهی روی محور متحرک انجام گرفته است. اکنون شرکت هوندا که اخیرا مشغول تست و بررسی مدل جدید سیویک تایپ R بوده است، باید با کاهش زمان حداقل ۳.۷ ثانیه ای نسبت به نمونه ی قبلی برای باز پس گیری رکورد خود در جهنم سبز تلاش کند. مدل جدید هوندا سیویک تایپ R به منظور کاهش وزن از سقف فیبرکربنی بهره می برد؛ اما تاکنون هیچ اطلاعات دیگری از این خودرو منتشر نشده است.

افزودن نظر