سامانه جامع و اطلس نیرو‌های جهادی رونمایی شد / گام جهادی بسیج برای اشتغالزایی جوانان در سال ۹۸

سامانه جامع و اطلس نیرو‌های جهادی رونمایی شد / گام جهادی بسیج برای اشتغالزایی جوانان در سال ۹۸
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن رونمایی از سامانه جامع و اطلس نیرو‌های جهادی از گام جدید بسیج برای اشتغالزایی جوانان در سال ۹۸ خبر داد.

سامانه جامع و اطلس نیرو‌های جهادی رونمایی شد / گام جهادی بسیج برای اشتغالزایی جوانان در سال ۹۸
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، مراسم رونمایی از سامانه جامع و اطلس ساماندهی گروه های جهادی، با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، سردار سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و همچنین مسئولان سپاه و بسیج در سالن رضویه سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
غیب پرور ضمن اشاره به هدف شکل گیری این سامانه؛ از اهمیت ساماندهی نیرو های جهادی خبر داد و گفت: این سامانه به جهت ساماندهی گروه های جهادی مقاومت بسیج شکل گرفته و رسالت ثبت نام و سازماندهی این نیرو ها را بر عهده دارد که از سیستم سنتی و فراکسیون اداری جلوگیری شود و کاملا هوشمند سازی شود.

در ادامه رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به رونمایی از اطلس جامع بسیج سازندگی با حضور فرمانده کل سپاه ابراز کرد: در این اطلس ما راه را برای تمام کسانی که از اقصی نقاط کشور می خواهند در گروه های جهادی حضور داشته باشند باز کردیم.
وی ضمن تبیین وابستگی حیات بسیج که در گرو خدمت به مردم است گفت: برداشت ما این است که حیات بسیج در خدمت به مردم است و یکی از بهترین عرصه ها، روی آوری و اقبال به گروه های جهادی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تا اواسط سال ۹۷، شش هزار گروه جهادی داشتیم و امروز این تعداد به ۱۱ گروه جهادی رسیده است خاطر نشان کرد: در جریان سیل فروردین ماه، ۷۸ هزار نفر از مردم به ویژه جوانان فهیم و بصیر ما، در قالب گروه های جهادی به سیل زدگان خدمت کردند.
غیب پرور ضمن تشریح برنامه سال ۹۸ خبر داد: برنامه ما در سال ۹۸ این است که ۱۱ هزار گروه جهادی را به ۳۸ هزار گروه برسانیم بدین ترتیب که هر پایگاه مقاومت یک گروه جهادی داشته باشد، البته ما ۵۱ هزار پایگاه مقاومت داریم که امسال تشکیل ۳۸ هزار گروه جهادی از آن ها شدنی است.
وی در ادامه اشاره کرد: در جریان سیل اخیر، گروه های جهادی تخصص محور مورد استفاده قرار گرفتند و خدمات ارائه شده، متناسب با نیاز های احصا شده بود.
غیب پرور با اشاره به شرایط کنونی و ضمن اهمیت تکیه بر توان داخلی و همت مسئولان گفت: ما امروز ۵ میلیون دانشجو در کشور داریم که یک میلیون از آن ها در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند، این آمار و ارقام را جلوی هر کسی بگذارید متوجه ظرفیت های عظیم کشور می شود، یک بن بست هایی در نظام اداری ما وجود دارد که رفع این بن بست ها خودش یک جهاد است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بسیج در عرصه اشتغالزایی جوانان در سال ۹۸ یک گام جهادی برخواهد داشت.
گفتنی است در این محفل که به جهت افتتاح و رونمایی از سامانه جامع اطلاعات جهادگران نیروی مقاومت بسیج برگزار شد، سردار سلامی، سردار غیب پرور، سردار یزدی و تنی چند از فرماندهان بسیج و سپاه استان تهران حضور داشتند.

افزودن نظر