توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/998544
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مهلت ۲ هفته‌ای به وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری مطالبات رهبری/ فعالیت مدارس خارج از کشور زیر ذره‌بین مجلس

مهلت ۲ هفته‌ای به وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری مطالبات رهبری/ فعالیت مدارس خارج از کشور زیر ذره‌بین مجلس
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در کمیته‌ای بررسی مسائل مربوط به مدارس خارج از کشور در چندین محور مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مهلت ۲ هفته ای به وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری مطالبات رهبری/ فعالیت مدارس خارج از کشور زیر ذره بین مجلسفریده اولادقباد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره رسیدگی به وضعیت مدارس خارج از کشور اظهار کرد: برای بررسی وضعیت مدارس خارج از کشور کمیته بررسی اعمال ماده ۲۳۴ مربوط به مسائل فرهنگیان و مدارس خارج از کشور تشکیل شده است تا چندین محور در حوزه این مدارس را مورد توجه قرار دهد.

وی ادامه داد: انتخاب و اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشور، انتخاب سرپرستان اعزامی و پرداخت حق الزحمه همکاران شاغل در این مدارس و مواردی از قبیل پرداخت فوق العاده اشتغال همکاران به عنوان محور های کمیته بررسی اعمال ماده ۲۳۴ مورد توجه قرار گرفته است.

اولادقباد افزود: در مورد پرداخت فوق العاده اشتغال، همکاران خارج از کشور درخواست داشتند تا مانند سایر فعالان جمهوری اسلامی که به طور دائم در خارج از کشور فعالیت می کند، دریافتی داشته باشند، اما با توجه به ضوابط مالی در نظر گرفته شده برای مدارس این شرایط وجود ندارد.

بررسی فعالیت های عمرانی مرکز امور بین الملل در برخی کشور ها

رئیس کمیته ماده ۲۳۴ مسائل مربوط به فرهنگیان و مدارس خارج از کشور درباره انتخاب سرپرستان مدارس خارج از کشور گفت: درباره این موضوع هم بررسی های لازم انجام شد و بر اساس اظهارات وزیر آموزش و پرورش انتخاب سرپرستان طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مصوب ۷۹/۴/۱۴ انجام می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: درباره مسائل یاد شده کمیته گزارشی آماده کرده و به کمیسیون ارجاع داده و در حال بررسی سایر مسائل مربوط به مدارس خارج از کشور است.

وی اظهار کرد: تخلفات ارزشیابی تحصیلی در مدارس خارج از کشور، ابهام در ترازنامه ها و تراکنش های مالی آموزش تطبیقی و فعالیت های عمرانی مرکز امور بین الملل در برخی کشور ها از دیگر مواردی است که در کمیته بررسی ماده ۲۳۴ بررسی شده است و هفته آینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات طرح می شود.

پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از وزیر آموزش و پرورش

اولادقباد در پاسخ به سوالی مبنی بر ابهامات ورود سند ۲۰۳۰ به برخی از فعالیت های مرکز امور بین الملل اظهار کرد: با توجه به دیدار مقام معظم رهبری با فرهنگیان مطالبات ایشان در حوزه های مختلف از قبیل سند ۲۰۳۰، فعالیت های پرورشی، توجه به تیزهوشان و مواردی دیگر از این قبیل مورد توجه مجلس قرار گرفت و بر این اساس آموزش و پرورش را مکلف کرد تا در این موارد اقدامات لازم را انجام دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مجلس به طور کامل مطالبات مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش را مورد توجه قرار می دهد، بیان کرد: مقرر شده است تا آقای بطحایی در مهلتی حدود ۲ هفته برنامه برای تحقق مطالبات رهبری را به مجلس ارائه کند و در این برنامه باید علاوه بر برنامه ریزی ها اقدام و عمل مربوط به تحقق این مطالبات هم تعیین شده باشد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}998544{/gallery}

افزودن نظر