توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/998112
طی اطلاعیه معاونت آموزش ابتدایی اعلام شد؛

۶ سال تمام؛ حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان

۶ سال تمام؛ حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان
بر اساس اعلام معاونت آموزش ابتدایی حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان ۶ سال تمام است و کودکان گروه سنی چهار تا ۶ سال تحت پوشش برنامه‌های این دوره قرار می‌گیرند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ۶ سال تمام؛ حداقل سن ثبت نام کودکان در پایه اول دبستان، معاونت آموزش ابتدایی در اطلاعیه ای تاکید کرد: حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان ۶ سال تمام تعیین شده و لذا ثبت نام کودکان ۶ سال تمام فقط در مدارس ابتدایی به عنوان دانش آموز پایه اول مجاز است و ثبت نام آنان در سایر مراکز از جمله مراکز پیش دبستانی ممنوع است.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

از آنجاکه بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش، حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان ۶ سال تمام تعیین شده است و آموزش وپرورش وظیفه تحت پوشش قرار دادن کلیه کودکان لازم التعلیم را بر عهده دارد و موظف است شرایط را برای بهره مندی از این فرصت برای تمامی کودکان فراهم کند و با عنایت به لزوم اجرای نظرات شورای عالی آموزش وپرورش که طی نامه شماره ۱۰۰۴۳۱/۱۲۰ مورخ ۱۵ اردیبهشت ۹۸ در پاسخ به استعلام این معاونت با موضوع فوق الذکر تنظیم و ارسال شده است، موارد ذیل جهت ثبت نام کودکان باسن ۶ سال تمام مورد تاکید قرار می گیرد؛ انتظار دارد بااطلاع رسانی به موقع و گسترده، از بروز هرگونه تخلف در مدارس در سال تحصیلی آتی جلوگیری شود.

۱. حداقل سن ثبت نام در پایه اول دبستان ۶ سال تمام خواهد بود و مطابق اساس نامه دوره پیش دبستانی، کودکان گروه سنی چهار تا ۶ سال تحت پوشش برنامه های این دوره قرار می گیرند، لذا ثبت نام کودکان ۶ سال تمام فقط در مدارس ابتدایی به عنوان دانش آموز پایه اول مجاز و ثبت نام آنان در سایر مراکز ازجمله مراکز پیش دبستانی ممنوع است، لذا مدیران محترم مدارس و مراکز پیش دبستانی موظفند در ثبت نام شرایط سنی را رعایت کنند.

۲. در مواردی که کودک ۶ ساله ای با توجه به استاندارد های تعیین شده (سنجش بدو ورود به دبستان)، آمادگی لازم برای ثبت نام در پایه اول را نداشته باشد، سازمان آموزش وپرورش کودکان استثنایی تصمیم گیری می کند و مرجع تعیین عدم امکان ثبت نام و حضور کودک با ۶ سال تمام در پایه اول و صدور مجوز ثبت نام در این پایه با سنین بالاتر (در چهارچوب سن متعارف)، کمیسیون خاص منطقه، با ذکر دلایل (عدم دسترسی به مدرسه، بیماری و غیره) است.

انتهای پیام/

سن ثبت نام در پایه اول دبستان

تماشاخانه تصویر

{gallery}998112{/gallery}

افزودن نظر