توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/990908
زینی‌وند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای صندوق حمایت از موسسان/ تعیین شهریه متناسب با رعایت شرایط اقتصادی مردم است

اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای صندوق حمایت از موسسان/ تعیین شهریه متناسب با رعایت شرایط اقتصادی مردم است

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی با اشاره به مشکلات موسسان در تامین هزینه های مدرسه گفت: شهریه تعیین شده متناسب با رعایت شرایط اقتصادی مردم است.

اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی برای صندوق حمای از موسسان/ تعیین شهریه متناسب با رعایت شرایط اقتصادی مردم استمجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سازوکارهای حمایتی این سازمان از مدارس غیردولتی که به دلیل شرایط اقتصادی در فعالیت دچار اختلال شده اند، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و چند برابر شدن اجاره و هزینه های مدرسه موسسان در تامین هزینه ها به شدت مشکل دارند که البته این به جز تعداد معدودی از مدارس مطرح است که امسال قصد داریم مانند سال گذشته روی دریافت شهریه آنها هم جدیت داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری هایی که برای دریافت شهریه مدارس غیر دولتی داشتیم نسبت به سال های گذشته تخلفات کاهش پیدا کرده است و سعی داریم امسال جدیت بیشتری روی این موضوع داشته باشیم و سختگیرانه تر عمل کنیم چرا که باید وضعیت مردم را هم در نظر بگیریم تا آنچه را که به عنوان شهریه مشخص می شود، الزام به پرداخت داشته باشد.

زینی وند با تاکید بر برخورد با مدارسی که شهریه مازاد دریافت می کنند، گفت: در این مورد وزیر آموزش و پرورش هم تاکید جدی داشتند و علاوه بر آن جلسه ای با مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران برای تعریف فرآیند نظارت دقیق بر مدارس غیردولتی داشتیم تا تیمی مشترک با گفتمانی مشترک برای نظارت ها ایجاد شود.

بدون مواد حمایتی قانونی مدارس غیردولتی دچار مشکل می شوند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی تصریح کرد: واقعیت این است چنانچه دولت مواد حمایتی که قانون گذار مصوب کرده است مانند مواد ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳ تبصره ذیل ماده ۲۵، ماده ۲۸ و ماده ۲۹ قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی اجرایی نشود، مدارس غیر دولتی با مشکل مواجه خواهند شد و نمی توانیم متناسب با هزینه های تمام شده شهریه را تعیین کنیم و ملاحظات مردم را هم در تعیین شهریه مورد توجه قرار می دهیم.

وی با تاکید بر احیای تسهیلات حمایتی برای مدارس غیر دولتی اظهار کرد: هیچ موسس غیر دولتی کمک بلاعوض نمی خواهد فقط درخواست دارد تا طبق قانون تسهیلات در نظر گرفته شده ارائه شود که در این مسیر سازمان برنامه و بودجه تکالیف خود را برای ابلاغ اعتبار انجام داده است، اما از سوی خزانه مبلغی به ما داده نشده است.

زینی وند تصریح کرد: در سال ۹۸ مبلغ ناچیز که البته متناسب با مراحل پرداخت خود به عنوان مطالبات سال ۹۷ پرداخت شده است، اما برای ۹۸ ریالی تامین اعتبار نکردند.

اکثر مدارس غیردولتی در تامین هزینه ها مشکل دارند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی بیان کرد: مدارس غیر دولتی فقط معدود مدارس مطرح شمال پایتخت نیست، اکثر قریب به اتفاق مدارس ما در تامین هزینه نیاز به حمایت دولت دارند.

وی با اشاره به اینکه امسال ۵۰ میلیارد تومان برای حمایت از صندوق حمایت از موسسان در نظر گرفته شده است، گفت: امیدواریم امسال این مبلغ تامین اعتبار شود و ابلاغ و تخصیص آن را داشته باشیم.

زینی وند درباره تعیین میزان شهریه اظهار کرد: هزینه تمام شده شهریه مشخص است و اعلام حداقل و حداکثر آن آخر اردیبهشت ما و بعد از جمع آوری اطلاعات اعلام می شود.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}990908{/gallery}

افزودن نظر