۴ رشته گرایش جدید دکتری در دانشگاه علامه راه اندازی می‌شود

۴ رشته گرایش جدید دکتری در دانشگاه علامه راه اندازی می‌شود
شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم با راه اندازی ۴ رشته گرایش جدید دوره دکتری در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در دانشگاه علامه طباطبایی موافقت کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، مرتضی طاهری مدیر دفتر سنجش، نظارت و برنامه ریزی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: بر اساس ظرفیت های آموزشی دانشگاه و درخواست های به عمل آمده از شورای گسترش آموزش عالی، از سال تحصیلی آینده ۴ رشته گرایش جدید به رشته های دوره دکتری دانشگاه علامه طباطبایی افزوده می شود.
وی افزود افزود: رشته روان شناسی بالینی، ریاضی زمینه تخصصی ریاضیات مالی، زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات عرفانی و بیمه به ترتیب مربوط به دانشکده های روان شناسی و علوم تربیتی، علوم ریاضی و رایانه، ادبیات فارسی و زبان های خارجی و مؤسسه آموزش عالی بیمه اکو در دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد موافقت قرار گرفت و ظرفیت پذیرش دانشجو برای تحصیل در این رشته ها برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نیز به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است.
مدیر دفتر سنجش، نظارت و برنامه ریزی درسی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اخذ مجوز برای راه اندازی دوره دکتری بیمه به عنوان تنها دانشگاه مجری این رشته گفت: برنامه درسی رشته بیمه در مقطع دکتری پیشنهاد دانشگاه علامه طباطبایی بوده است که برای اولین بار در کشور تدوین و مصوب دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم شده است.
طاهری تاکیدکرد: این دانشگاه به عنوان تنها دانشگاه پذیرنده در رشته بیمه اقدام به پذیرش دانشجو در سال تحصیلی آینده خواهد کرد.

افزودن نظر