توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/960872
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

جزئیات تغییرات در برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان

جزئیات تغییرات در برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان
معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره تغییرات در برگزاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان و اجرا به وسیله این سازمان توضیح داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

جزئیات تغییرات در برگزاری دوره های ضمن خدمت معلمانعلی باقرزاده معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اجرای دوره های ضمن خدمت معلمان اظهار کرد: در برنامه درسی ۲موضوع تناسب آموزش ها با سن دانش آموز و چگونگی آموزش اهمیت بسزایی دارد که بخش دوم به توانایی معلم ها مربوط می شود بنابراین آموزش با کیفیت به معلمان اثر بخشی قابل توجهی برای نظام تعلیم و تربیت دارد.
وی ادامه داد: آموزش دوره های کوتاه مدت ازجمله وظایف وزارت آموزش و پرورش محسوب می شود و قانون هم اجرای دوره های آموزشی از سوی سازمان ها به کارکنان را تکلیف کرده است.
باقرزاده از اعلام آمادگی برای اجرای دوره های ضمن خدمت به وسیله سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی خبر داد و گفت: تا کنون سازمان فقط دوره های آموزشی برای کتاب های نو نگاشت ویژه معلمان را برگزار می کرد و اکنون این آمادگی وجود دارد تا تمامی دوره های آموزشی و ضمن خدمت معلمان را تحت پوشش قرار دهد.
معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تصریح کرد: برگزاری تمام دوره های ضمن خدمت معلمان از سوی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی فرصتی فراهم می کند تا امکان دیدار چهره به چهره معلمان و مولفان وجود داشته باشد.

شرایط مشروط برگزاری ضمن خدمت معلمان به وسیله سازمان پژوهش

وی افزود:اجرای دوره های ضمن خدمت از سوی سازمان پژوهش به معلمان کمک می کند تا به طور عمیق تر با مسائل تعلیم و تربیت آشنا شوند و برنامه ریزی هایی را هم برای تحقق این هدف داریم.
باقرزاده بیان کرد: البته در صورتی می توانیم برگزاری دوره های ضمن خدمت معلمان را بر عهده بگیریم که وزیر آموزش و پرورش با آن موافقت کند و اکنون دوره های آموزشی در اختیار مرکز نیروی انسانی، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان و بخشی از سازمان پژوهش است.
معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد: با توجه به چند گانه بودن دوره های آموزشی معلمان باید این فرایند ساماندهی شود و یک نهاد پاسخگوی نیاز های معلمان در این حوزه شود.
وی با تاکید بر ضرورت اجرای کامل برنامه درسی گفت: نسبت به استقرار، پیاده سازی و همسوسازی برنامه درسی تمهیداتی اندیشیدیم همچنین باید دوره های عمومی و تخصصی مانند چگونگی بهره گیری از فناوری های نوین را در دستور کار قرار دهیم تا این آموزش ها در اختیار معلمان قرار گیرد.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}960872{/gallery}

افزودن نظر