دانشگاه علوم و تحقیقات میزبان بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز می‌شود/ از ارائه ایده تا استندآپ علمی در جشنواره دانش‌آموزی سینا

دانشگاه علوم و تحقیقات میزبان بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز می‌شود/ از ارائه ایده تا استندآپ علمی در جشنواره دانش‌آموزی سینا
دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش آموزی سینا گفت: واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد روز‌های ۲۹ تا ۳۱ فروردین، میزبان بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز برای برگزاری جشنواره دانش‌آموزی سینا است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، فتحی دبیر اجرایی جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی سینا با بیان اینکه از بهمن ماه ۹۷ طرح سامانه سینا به تمام مدارس و پژوهشگاه های دانش آموزی داده شد، گفت: فعالیت های پژوهشی بعنوان فعالیت های فوق برنامه در مدارس و آموزش و پروش حساب می شوند و از آنجایی که دانش آموزان برای ظهور ایده و حتی پروژه های درسی خود به حمایت نیاز دارند این سامانه می تواند آن ها را برای انجام فعالیت های پژوهشی شان در هر رشته کمک کند.
فتحی با اشاره به زمان برگزاری جشنواره بین المللی سینا بیان کرد: واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در روز های ۲۹ تا ۳۱ فروردین ماه میزبان میزبان ۵ هزار و ۱۰۰ دانش آموز از ۱۹ استان کشور است. دانش آموزان در ۱۳۰۰ تیم دسته بندی شدند که تعدادی از این تیم ها در ۱۵۰ غرفه تشکیل شده محصولات خود را ارائه می دهند، ۴۱۰ تیم در بخش سمینار های علمی و پژوهشی شرکت می کنند و حدود ۵۰۰ تیم در بخش مسابقات حوزه های هوافضا، سازه های ماکارانی، نجات تخم مرغ، کامپیوتر و برنامه نویسی، زیست فناوری، بازی های فکری، بازی های روبیک و ... به رقابت می پردازند.
دبیر اجرایی جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی سینا ادامه داد: یکی از بخش های جذاب این دوره از جشنواره استندآپ علمی است که ۱۲۰ تیم دانش آموزی در آن شرکت خواهند کرد. تیم های شرکت کننده در هر بخش جشنواره از سوی ۱۲۰ داور مشخص شده، ارزیابی می شوند و در نهایت روز شنبه ۳۱ فروردین ماه اختتامیه برگزار خواهد شد.
وی در خصوص هدایای برگزیدگان گفت: علاوه بر هدایای نقدی به گروه های اول تا سوم لوح تقدیر جشنواره اهدا خواهد شد، همچنین برترین ها بورسیه و به مسابقات جهانی تایوان و کره جنوبی اعزام می شوند. در این دوره از جشنواره ۳۰ نفر از جامعه المصطفی مقیم ایران و دو گروه از مالزی حضور پیدا می کنند.

افزودن نظر