راه اندازی اولین اتاق علمی مشترک ایران و ایتالیا/ ۱۰ بورس دانشجویی به دانشگاه علوم پزشکی ایران تعلق گرفت

راه اندازی اولین اتاق علمی مشترک ایران و ایتالیا/ ۱۰ بورس دانشجویی به دانشگاه علوم پزشکی ایران تعلق گرفت
اولین اتاق علمی جهت همکاری‌های آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه‌های کشور ایتالیا راه اندازی شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدصادق قاسمی معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: بر اساس سیاست های وزارت بهداشت مبنی بر راه اندازی اتاق های علمی در کشور های هدف، اولین اتاق همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و ایتالیا به عنوان ایستگاه ارتباطی جهت توسعه همکاری های مشترک تشکیل شد.
قاسمی گفت: از حدود دو سال پیش یک پروژه مشترک با دانشگاه ایتالیا و محوریت سلامت مادران افغان شروع کردیم که در این راستا حدود ۵۱ دانشجوی افغان رشته مامایی و در مقاطع فوق دیپلم و ارشد در دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرش شدند و هزینه آن ها توسط کشور ایتالیا و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد تأمین شده است.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: بودجه خاصی هم از سوی کشور ایتالیا جهت ساخت بخش ویژه مادران افغان در بیمارستان اکبر آبادی به دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه شده است که در حال حاضر این بخش فعال است.
وی با اشاره به نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی ایران و نمایندگان ایتالیا گفت: این نشست، مزایای خوبی برای دانشگاه ایران داشت؛ در این برنامه حدود ۱۰ بورس دانشجویی و ۱۰ سهم شرکت در کنگره های پزشکی خاص از سوی سازمان های تحقیقاتی و دانشگاه های ایتالیا به دانشگاه علوم پزشکی ایران تعلق گرفت.
قاسمی یادآور شد: همچنین گرنت های تحقیقاتی در اختیار کشور ایران و چین قرار گرفته تا پروژه های مشترک انجام گیرد.

افزودن نظر