توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/931459
با مخترعین ایرانی؛

محصولی جدید برای پایان دادن به ترس و واهمه سکته‌های قلبی

محصولی جدید برای پایان دادن به ترس و واهمه سکته‌های قلبی
یکی از مخترعان کشور موفق به تولید محصولی جدید برای درمان بیماری قلبی و کاهش ریسک سکته‌ها شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

جعفری/ (۲۹ ساعت ۱۲) / محصولی جدید برای پایان دادن به ترس و واهمه سکته های قلبیبه گزارش حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از دانشجویان مخترع موفق به تولید پچ قلبی بر پایه داربست های نانویی شده است؛ این محصول جدید می تواند سکته قلبی که دومین عامل اصلی مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی است را درمان کند.
سعید بهرامی مخترع کشورمان در گفت وگو با خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: سکته قلبی از عمده ناتوانی های دراز مدت به حساب می آید و دومین عامل مرگ و میر است.
وی ادامه داد: سالانه بیش از ۱۲ میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر سکته قلبی جان خود را از دست می دهند که این آمار در ایران بیش از ۴۰ درصد است.

کمک به بیماران قلبی به کمک داربست های نانویی

این مخترع کشورمان با بیان اینکه طرح ما به بیماران کمک بسیاری می کند، اظهار کرد: ما داربست هایی را طراحی کرده ایم که به بیمارانی که دچار سکته قلبی شده اند، کمک می کند.
بهرامی گفت: پروژه ما با همکاری دانشگاه امیرکبیر و کالج لندن صورت گرفته است و در این طرح بستر مناسب برای بازگشت بافت قلب به عملکرد اولیه خود ایجاد می شود.
وی یادآوری کرد: پچ قلبی که توسط فناوری نانو ساخته شده است می تواند بستری را برای بیماران قلبی ایجاد کند که در آن بافت قلب سالم شود و احتمال بروز سکته های قلبی کاهش پیدا کند.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}931459{/gallery}

افزودن نظر