توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/931196

روش‌های علمی برای پیشگیری از بروز عفونت مجاری اداری/ چه عواملی باعث اختلالات سیستم ادراری در بزرگسالان می‌شود؟

روش‌های علمی برای پیشگیری از بروز عفونت مجاری اداری/ چه عواملی باعث اختلالات سیستم ادراری در بزرگسالان می‌شود؟

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، یک اورولوژیست گفت: رژیم غذایی اهمیت زیادی در پیشگیری از عفونت مجاری ادراری دارد پس برنامه غذایی را با دقت تنظیم کنید.

حسین محمدی نیا اورولوژیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: برای کنترل دیابت باید شیوه زندگی را تغییر داد؛ عفونت مجاری ادرار مداوم در بیماران دیابتی می تواند بسیار اذیت کننده باشد و ممکن است باعث آسیب به کلیه ها شود.

این اورولوژیست بیان کرد: بیماری عصب (نوروپاتی) مثانه که در اثر دیابت ایجاد می شود، می تواند بیماران دیابتی را بیشتر مستعد عفونت مجاری ادراری کند؛ پیشگیری از عفونت مجاری ادراری در بیماران دیابتی، به طور کلی دارای ۲ بخش است، اقدام اولیه کنترل قند خون و قسمت دوم سنجش های عمومی پیشگیری از عفونت مجاری ادراری است که شامل بهداشت فردی و هر بار تخلیه کامل مثانه است.

(خبر عید) چگونه از عفونت مجاری ادرار در افراد دیابتی پیشگیری کنیم؟


بیشتر بخوانید: عفونت ادراری؛ عاملی برای رشد باکتری در بدن شما


روش های پیشگیری از عفونت مجاری ادرار

محمدی نیا ادامه داد: برای پیشگیری از عفونت مجاری ادرار باید قند خون ناشتا را بررسی کنید؛ این کار به شما می گوید قند خون شما به چه اندازه کنترل می شود، قند خون ناشتا در یک فرد معمولی بین ۱۱۰-۷۰ است، پزشکتان می تواند به شما بگوید که نیاز است قند خونتان را در چه اندازه ای نگه دارید و احتمالا به شما خواهد گفت که آن را حدود ۱۳۰ نگه دارید، هدف کلی این است که آن را در میزان طبیعی قند خون یک فرد غیر دیابتی تنظیم کنید.

وی افزود: اگر شما فردی هستید که قند خونتان در صبح خیلی پایین می آید، موضوعی نگران کننده است؛ در این موارد پزشک ممکن است بگوید که قند خون ناشتایتان را کمی بالاتر نگه دارید، دارو های خوراکی دیابت را به طور منظم مصرف کنید، اگر انسولین تزریق می کنید، در مصرف lantus هنگام خواب و humulin یا Humalog قبل از غذا، بسته به قند خونتان، دقیق باشید، همیشه یک دفترچه با خود همراه داشته باشید تا در آن قند خون و تزریقات انسولین را یادداشت کنید.

(خبر عید) چگونه از عفونت مجاری ادرار در افراد دیابتی پیشگیری کنیم؟

این اورولوژیست تشریح کرد: رژیم غذایی تان را با دقت برنامه ریزی کنید، یک رژیم سالم به رژیم یک فرد دیابتی بسیار نزدیک است؛ شما باید در هر وعده پروتئین، کربوهیدرات و چربی داشته باشید، می توانید سبزیجات سبز تیره و میوه جات را نیز در رژیم غذایی تان بگنجانید، در رژیم دیابتی، تناسب نکته اصلی است.


بیشتر بخوانید: آیا استخر رفتن موجب بروز عفونت ادراری در بانوان می شود؟


پیشگیری از عفونت مجاری ادراری

محمدی نیا درباره راه پیشگیری از عفونت مجاری ادراری گفت: تمیز باشید، بهداشت فردی مهم ترین جنبه در پیشگیری است؛ مثانه تان را تخلیه کنید، تخلیه کامل مثانه در هر بار دستشویی رفتن بسیار ضروری است، آب بنوشید، نوشیدن آب نیز می تواند به تخلیه سیستم ادراری کمک کند.

وی ادامه داد: اگر به عفونت مبتلا شده اید، برای درمان با آنتی بیوتیک، باید به پزشک مراجعه کنید، بعضی اوقات پزشک ممکن است پس از درمان عفونت حاضر، آنتی بیوتیک پیشگیری کننده تجویز کند، مخصوصا اگر عفونت مداوم باشد.

(خبر عید) چگونه از عفونت مجاری ادرار در افراد دیابتی پیشگیری کنیم؟

این اورولوژیست گفت: مراجعه منظم به پزشک برای کنترل دیابت و بررسی هموگلوبین a۱ C، نیز برای کنترل قند خون مفید است که در کل می تواند شانس بروز عفونت ها، از جمله عفونت مجاری ادراری را کاهش دهد، مراقب علائم عفونت باشید تا در صورت بروز عفونت مجاری ادراری، بتوانید به سرعت عمل کنید.

محمدی نیا یادآوری کرد: بوی بد ادرار، درد هنگام ادرار کردن، تکرر ادرار، تب و سستی نشانه هایی از عفونت هستند؛ اگر در قسمت پایینی کمر درد دارید، می تواند عارضه نفریت باشد که کمی جدی تر از عفونت مجاری ادرار معمولی است، درد کمر در قسمت های پایین، می تواند ناشی از بیماری های دیگر از جمله سنگ کلیه نیز باشد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}931196{/gallery}

افزودن نظر