90 درصد دانش آموزان رشته ریاضی اردکان در کنکور قبول شدند

90 درصد دانش آموزان رشته ریاضی اردکان در کنکور قبول شدند
یزد - مدیرکل آموزش‌ و پرورش یزد یکی از افتخارهای اردکان را قبولی 90 درصد دانش آموزان رشته ریاضی این شهرستان در آزمون سراسری سال 97 دانشگاه‌ها یادکرد و گفت: آن‌ها نیز در رشته زبان و هنر حائز رتبه اول در استان شدند .

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، برای فرهنگیان منطقه مایه مباهات است.


وی با قدردانی از افرادی که در تحقق این مهم نقش‌آفرینی کردند، یادآور شد: در کسب بیست‌ و پنج سال صدرنشینی عوامل بسیاری نقش دارند که در مرحله نخست، دانش آموزان سخت‌کوش و توانمند یزدی قرار دارند که به فرموده رهبر معظم انقلاب استعداد نخبه شدن را دارند.
این مسئول تصریح کرد: دبیران متعهد و متخصص که برای تعلیم و تربیت دانش آموزان ایثار و تلاش می‌کنند، خانواده‌های همیشه همراه و مطالبه گر که پیگیر وضعیت درسی فرزندان خود هستند، نقش مؤثری در موفقیت‌های دانش آموزان دارد.
دانا فر از خیران نیکوکار یزد نیز به‌عنوان یکی دیگر از عوامل این صدرنشینی یادکرد و ادامه داد: یزد در زمینهٔ مشارکت‌های خیری نیز رتبه نخست را دارد و اگر این تلاش و نیکوکاری نبود، بسیاری از موفقیت‌های آموزش‌ و پرورش حاصل نمی‌شد.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش یزد در ادامه اظهار داشت: در کنکور سراسری امسال، 146 رتبه زیر هزار، 18 رتبه زیر 100 و یک رتبه تک‌رقمی کسب شد.
دانا فر خاطرنشان کرد: یزد با 50 درصد قبولی در صدر قرار گرفت و استان سمنان با 41.6 درصد قبولی شرکت‌کنندگان در رتبه بعدی ایستاد که فاصله یزد با استان دوم، قابل‌توجه است اما استان سوم، یعنی مازندران با استان دوم کمی بیشتر از سه‌دهم درصد فاصله دارد.
به گفته وی در گروه علوم ریاضی با 85.6 درصد در صدر هستیم و فاصله زیادی با استان‌های دوم و سوم داریم ضمن اینکه درصد قبولی استان یزد در رشته ریاضی در مقایسه با سال های 96 و 97 حدود 2 درصد افزایش دارد.
وی ادامه داد: در رشته تجربی نیز با 46.9 درصد در صدر قرار داریم و فاصله با استان‌های دوم و سوم بسیار است که در این رشته نیز امسال در مقایسه با سال گذشته، 3.3 درصد میزان قبولی به دست آمد .
مدیرکل آموزش‌ و پرورش یزد یادآور شد: در رشته ادبیات و علوم انسانی نیز 77.6 درصد از داوطلبان یزد پذیرفته شدند که میزان پذیرش در این رشته 1.7 درصد کاهش داشت.
دانا فر افزود: استان یزد رتبه اول در کسب رتبه‌های برتر جشنواره جوان خوارزمی را نیز کسب کرد و درمجموع 11 درصد طرح‌های ارسال‌شده به جشنواره مربوط به یزد بود و پنج طرح نیز حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.
وی ، کسب مدال‌های رنگارنگ در المپیادهای ملی و بین‌المللی در رشته‌های مختلف را نیز از دیگر موفقیت‌های دانش‌آموزان استان یزد برشمرد.
در این آیین از دانش آموزان حائز رتبه های برتر ، مدیران و معلمان نمونه اردکان تجلیل شد .
در کنکور سراسری سال 97 ، شهرستان اردکان در رشته‌های ریاضی ، هنر و زبان به نسبت تعداد شرکت کنندگان موفق به کسب رتبه اول درصد قبولی کشور و در رشته‌های تجربی و انسانی نیز رتبه سوم را به دست آورد .
اردکان 19 هزار دانش‌آموز دارد و هم‌اکنون در استان یزد 250 هزار دانش‌آموز در یک هزار و 920 واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047/

افزودن نظر