توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/930873
رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

برنامه مجلس برای کنترل توزیع محصولات تراریخته/ شفاف‌سازی موضع مسئولان به تراریخته‌ها حق مردم است

برنامه مجلس برای کنترل توزیع محصولات تراریخته/ شفاف‌سازی موضع مسئولان به تراریخته‌ها حق مردم است

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، هاشمی گفت: نگرانی مردم در مورد محصولات تراریخته قابل احترام است و باید به فکر راهی برای کنترل توزیع این محصولات باشیم.

برنامه مجلس برای کنترل توزیع محصولات تراریخته/ شفاف سازی موضع مسئولان به تراریخته ها حق مردم استهمایون هاشمی رئیس کمیسیون فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره استفاده از محصولات تراریخته و اصلاح ژن اظهار کرد: موضوع تراریخته یا همان مواد غذایی دستکاری شده ژنتیکی از مسائل مهم نه تنها در کشور ما بلکه در همه کشورهای جهان است.

وی ادامه داد: یکی از حواشوی پیرامون محصولات تراریخته مشکلات و نگرانی هایی است که از طرف مردم و متخصصان مطرح می شود و موضوع دیگر شرایط خاص برخی کشورها در تامین نیازهای غذایی است که آنها را به سوی استفاده از محصولات تراریخته سوق می دهد.

قانونی برای مدیریت تراریخته ها نداریم

هاشمی با اشاره به اهمیت موضوع تراریخته ها بیان کرد: متولی این موضوع وزارت بهداشت کشور است، البته در مجلس هم کمیسیون های بهداشت و درمان و کشاورزی جلسات متعددی برای بررسی این موضوع برگزار کردند اما متاسفانه تا به امروز قانون جامعی در این حوزه تدوین نشده است تا بتوانیم بر اساس آن موضوع را مدیریت کنیم.

رئیس کمیسیون فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پرداختن به موضوع تراریخته ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و تدوین قانون جامعی برای هدایت و مدیریت کشت و توزیع محصولات تراریخته می تواند کمک زیادی به کاهش نگرانی های موجود در سطح جامعه و حواشی این حوزه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه روشن شدن ماجرای محصولات تراریخته از خواسته های به حق مردم است، تصریح کرد: تا به امروز جلسات متعددی چه در مجلس شورای اسلامی و چه در سازمان وزارت بهداشت برگزار شده است تا بتوانیم تولید این محصولات را مدیریت کنیم و اگر قرار است محصولی از این تولیدات به بازار عرضه شود باید این نوع کشت و تراریخته بودن محصول روی آن ذکر شود.

هاشمی یادآوری کرد: نگرانی موجود در بین مردم قابل احترام است و باید به فکر ایجاد راهی برای کنترل توزیع این محصولات باشیم و از مردم تقاضا می کنیم تا در صورت مشاهده فروش این دست از محصولات بلافاصله موضوع را به مسئولان مربوطه منتقل کنند تا بازرسان بهداشت به محل ذکر شده مراجعه و موضوع را بررسی کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}930873{/gallery}

افزودن نظر