توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/930760

زمان آزمایش موتور موشک استارشیپ مشخص شد

زمان آزمایش موتور موشک استارشیپ مشخص شد
طی اقدامی رسمی و ناگهانی مقام‌های شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده‌اند؛ آزمایش موشک استار شیپ در ماه مارس انجام می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مقام های شرکت اسپیس ایکس به تازگی اعلام کرده اند اولین ماموریت سفینه فضایی فوق پیشرفته استارشیپ سفر به کره ماه خواهد بود؛ سایت محل ساخت این موشک فضایی در جنوب تگزاس بوده است و پس از چندین ماه طراحی و ساخت موشک در مراحل آخر آماده سازی قرار دارد.
فضاپیمای ساخته شده کنونی نمونه آزمایشی است و نمونه نهایی از ویژگی های بیشتری برخوردار است؛ کارشناسان در نظر دارند از استار شیپ برای سفر های طولانی مدت در فضا و بازگشت به کره زمین پس از پایان ماموریت استفاده کنند.

مقام های اسپیس ایکس اعلام کرده اند درماه مارس سال ۲۰۱۹ موتور موشک استارشیپ مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.
کارشناسان اسپیس ایکس نسل جدیدی از فضاپیما ها را تولید کرده اند که امکان سفر دوباره از مقصد اولیه به مقصد های دیگر فضایی از جمله زمین را دارد.
نصب نوعی سپر حرارتی ویژه در بدنه این موشک که حالت کاشی های ۶گوشه دارد می تواند درجه حرارت های بسیار بالا از جمله ۱۳۷۵ درجه سلیسیوس را تحمل کند.
مقام های اسپیس ایکس در تلاش هستند تا مجوز پرتاب موشک های فضایی از ۲ سایت راه اندازی Boca Chica در جنوب تگزاس و مرکز فضایی کندی در فلوریدای آمریکا را کسب کنند.

توانایی موشک فضایی استارشیپ در حمل سفینه فضایی

موشک فضایی استارشیپ دارای موتور هایی از نوع Raptor است که توانایی حمل سفینه فضایی با سرعت بسیار بالا به جو زمین را دارند.
در ساخت موشک استارشیپ به جای ماده همیشگی فیبر کربن از ورق فولادی استفاده شده است؛ علت این استفاده قیمت پایین تر ورق های فولادی به نسبت فیبر کربن اعلام شده است.
شرکت اسپیس ایکس همچنین اعلام کرده اولین توریست فضایی خود، میلیاردر ژاپنی به همراه هیئت همراه را انتخاب کرده است و این هیئت در سفری با موشک فضایی استارشیپ به سفری به یکی از مدار های نزدیک کره ماه خواهند رفت.
منبع:Spacex
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}930760{/gallery}

افزودن نظر