توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/930528

عوارض مصرف بیش از حد شیرینی و آجیل

عوارض مصرف بیش از حد شیرینی و آجیل
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: در ایام تعطیلات نوروز افراد عادی و به ویژه بیماران باید بیشتر مراقب مصرف مواد غذایی خود باشند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

جنیدی/ ویژه عید / اول تعطیلات کار شود/ مصرف پیش از حد شیرینی و آجیل باعث بروز چاقی و بیماری های غیرواگیر/ بیماران در تعطیلات نوروز بیشتر مراقب سلامتی خود باشندمحمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در ایام تعطیلات عید نوروز سنت حسنه و زیبای دید و بازدید در بین مردم کشورمان انجام می شود و به صورت طبیعی مصرف شیرینی آجیل و میوه افزایش پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: همچنین در این ایام به دلیل تعطیلی مدارس و سازمان ها، تحرک افراد کاهش پیدا می کند و همین مسئله به بروز چاقی، افزایش وزن و ابتلا به بیماری های غیر واگیر منجر خواهد شد.
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران بیان کرد: مصرف بیش از حد آجیل و شیرینی، به خصوص موادی که حاوی خامه هستند به دلیل شکر زیاد، به افزایش قند خون منجر شده، همچنین چربی بالای این مواد کالری بدن را افزایش خواهد داد، از این رو این نوع شیرینی ها برای افراد سالم و به خصوص بیماران دیابتی و افرادی که مبتلا به عارضه فشار خون هستند، بسیار مضر خواهد بود و مراعات نکردن در تغذیه مصرفی و پر خوری باعث تشدید بیماری افراد خواهد شد.

وی افزود: افراد در مراسم دید و بازدید از مصرف مخلوط مواد غذایی مختلف و در هم خوری به شدت پرهیز کنید تا به سوء هاضمه و مشکلات دستگاه گوارشی مبتلا نشوند.
عزیزی گفت: تا جایی که می توانید دید و بازدید را به صورت پیاده انجام دهید تا به این بهانه در طول ایام تعطیلات عید نوروز کمی فعالیت فیزیکی انجام داده باشید.
انتهای پیام/

باید نبایدهای تغذیه ای نوروز

تماشاخانه تصویر

{gallery}930528{/gallery}

افزودن نظر