توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/930448
رئیس سازمان نظام پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان تشریح کرد؛

عوامل ورشکستگی بنگاه‌های بخش خدمات سلامت

عوامل ورشکستگی بنگاه‌های بخش خدمات سلامت
ظفرقندی گفت: برای تعیین تعرفه باید میزان رشد تورم و قیمت دارو و تجهیزات پزشکی محاسبه و لحاظ شود، در غیر این صورت نظام سلامت با مشکل رو به رو می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

متناسب نبودن تعرفه با میزان تورم سبب ورشکستگی بنگاه های حوزه سلامت و کاهش بسته های خدمتی می شودمحمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: تعرفه یکی از موضوعات مهم در زمینه اقتصاد سلامت محسوب می شود و باید از تمام ابعاد به آن نگاه کرد، زیرا تعرفه تاثیر زیادی بر سلامت و مشکلات و نحوه درمان مردم دارد.
وی ادامه داد: تعرفه در بیمارستان ها و مراکز درمانی باید تابع مؤلفه های اقتصادی باشد؛ تغییرات تعرفه می تواند باعث ایجاد تغییراتی در نحوه خدمت رسانی به مردم در حوزه بهداشت و درمان شود؛ من معتقدم که مؤلفه های اقتصادی ارتباط مستقیمی با تعرفه در مراکز درمانی و بیمارستان ها دارد.
رئیس سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: هزینه ای که در حوزه سلامت سرمایه گذاری می شود باید بازرس داشته باشد و افرادی که در بخش خصوصی سرمایه گذاری می کنند تحمل ضرر منطقی، علمی و اقتصادی ندارد؛ معتقدم که تعرفه باید بر اساس معیار های اقتصادی تعیین و مشخص شود.

ضرورت محاسبه هزینه های سرباری و استهلاک در تعیین تعرفه

ظفرقندی اظهار کرد: تعیین تعرفه جزو حرفه ای خدمت محسوب می شود و هزینه های سر باری، استهلاک و سود سرمایه باید در تعیین تعرفه لحاظ شود.
وی اضافه کرد: هزینه های مختلف مراکز درمانی و بیمارستان ها باید جمع بندی و تعرفه بر اساس هزینه های تمام شده تعیین شود که در این میان اگر تعرفه تناسبی با هزینه های تعیین شده نداشته باشد باعث ورشکستگی بنگاه های بخش خدمات سلامت می شود یا بسته های حوزه بهداشت و درمان کاهش پیدا می کند.
رئیس سازمان نظام پزشکی ادامه داد: شورای عالی بیمه برای تعیین تعرفه باید هزینه های واقعی را بررسی و متناسب با افزایش تورم و دستمزد ها تعرفه تعیین کند.
وی افزود: اگر بیمارستان ها به ویژه در بخش خصوصی با توجه به رشد تورم، افزایش قیمت دارو و تجهیزات پزشکی نتوانند خودشان را هماهنگ کنند و تعرفه این مراکز را پوشش ندهند قاعدتا باعث کاهش خدمت در حوزه سلامت می شود.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}930448{/gallery}

افزودن نظر