توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/930353

زمان دقیق زایمان را با این فرمول محاسبه کنید

زمان دقیق زایمان را با این فرمول محاسبه کنید
یک متخصص زنان و زایمان با اشاره به لزوم انجام سونوگرافی پیش از اقدام به بارداری، فرمولی برای تاریخ زایمان را معرفی کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، زمان دقیق زایمان را با این فرمول محاسبه کنیدپرستو محمدخانی متخصص زنان و زایمان در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: جهت محاسبه زمان زایمان باید تاریخ آخرین قاعدگی را به یاد داشته باشید؛ بسیاری از خانم ها فکر می کنند تاریخ آخرین روز قاعدگی اهمیت دارد، در حالی که این تاریخ آن قدر اهمیت ندارد چراکه برخی از خانم ها دوره پریود سه روزه، برخی پنج روزه و عده ای قاعدگی هفت یا حتی ۹ روزه دارند، به این جهت تاکید می شود تاریخ اولین روز قاعدگی در هر ماه از نظر یک متخصص زنان برای تعیین سن تقریبی زایمان اهمیت دارد، بنابراین باید آن را یادداشت کنید.

وی ادامه داد: با این حال باز هم تعیین تاریخ زایمان تقریبی و نسبی است؛ حتی در افرادی که پریود کاملا منظم دارند، ممکن است اتفاقاتی مانند پارگی کیسه آب رخ دهد و یا اینکه بارداری به شکل غیر نرمال طولانی باشد.


بیشتر بخوانید: نکاتی ساده که همه خانم های باردار باید درباره تیروئید بدانند


این متخصص زنان و زایمان بیان کرد: تاریخ زایمان با فرمولی معروف به قانون نگل محاسبه می شود؛ اگر تاریخ آخرین قاعدگی در ۶ ماهه اول سال باشد، ۹ ماه به ماه اضافه شده و هفت روز به آن اضافه می شود، مانند خانمی که تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی او ۱۰ /۲ /۹۵ است تاریخ زایمان به این شکل محاسبه می شود ۹+۲ = ۱۱ ماه، ۷ + ۱۰ = ۱۷ روز، که در واقع ۱۷/ ۱۱ /۹۵ می شود.

محمدخانی تشریح کرد: اگر تاریخ آخرین قاعدگی در ۶ ماهه دوم سال باشد، سه ماه از ماه کم می شود و هفت روز به آن اضافه می شود و یک سال به سال اضافه می شود، مانند خانمی که تاریخ آخرین قاعدگی او ۱۵ / ۱۱ /۹۵ است، تاریخ تقریبی زایمان او به این شکل محاسبه می شود، ۸/۲۲ /۹۶ به یاد داشته باشید که اگر سونوگرافی در هفته های ششم تا دوازدهم بارداری انجام شود تعیین سن تقریبی زایمان ساده تر است.


بیشتر بخوانید: هفته نهم بارداری جنین در چه وضعیتی است؟+ تصاویر و علائم باردرای


وی یادآوری کرد: خانم ها پیش از اقدام به بارداری، باید یک سونوگرافی از رحم و تخمدان ها برای سالم بودن رحم، وجود فیبروم ها یا پولیپ، کیست های تخمدانی و بسیاری از مشکلات رحمی داشته باشند تا از وضع سیستم باروری خود مطلع شوند همچنین این کار زمان تخمک گذاری را هم مشخص می کند، به ویژه در زنانی که دوره های عادت ماهانه نامنظم دارند یا دچار ناباروری هستند.

انتهای پیام/

محاسبه زمان زایمان

تماشاخانه تصویر

{gallery}930353{/gallery}

افزودن نظر