دانشگاه‌ها آماده میزبانی از مهمانان الهی می‌شوند/ اعتکاف با عطر بهار

دانشگاه‌ها آماده میزبانی از مهمانان الهی می‌شوند/ اعتکاف با عطر بهار
مراسم اعتکاف دانشجویی مانند سال‌های قبل در مساجد دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود و دانشجویان سه روز مهمان سفره الهی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، روز های پایانی اسفند است و سال ۹۷ ساعت های پایانی خود را با نفس های تندتری طی می کند، شهر حال و هوای دیگری به خود گرفته و هر کس به دنبال کار و فعالیتی است که آن را با هر ترفندی شده به سرانجام برساند و به سال بعد موکول نکند، اما در بین همه ی این تکاپو ها هستند کسانی که حال و روز خوش تری دارند و روز شماری می کنند که ۲۹ اسفند بیاید و بتوانند طعم شیرین گوشه نشینی در تفرجگاه مومنان را بچشند و بتوانند دوستی با پرودگارخود را تجربه کرده و فارغ از دنیا در خلوت خود باشند.
مساجد شهر آذین بندی ها را آغاز کردند و منتظر مهمانان ازجنس معتکفان هستند کسانی که اولین مهمانی خود در سال جدید را در مساجد به سر می برند و مهمان آفریدگار خود هستند.
در بین این مساجد، اما مسجد دانشگاه ها رنگ و بوی خاصی دارد، خاص بودن آن به دلیل شور وحال جوانی است که در این مکان ها موج می زند. جوانانی که به جای سفر رفتند و تفریحات آن چنانی دوستی و مهمانی خاص را انتخاب کردند.
مساجد دانشگاه ها به دلیل استقبال دانشجویان از این فریضه الهی برنامه های ویژه ای را برای برگزاری هرچه بهتر اعتکاف دانشجویان تدارک دیده اند و حتی استقبال به گونه ای بود که ظرفیت مساجد دانشگاه ها جوابگوی دانشجویان نبود و پس از چندین بار ثبت نام از طریق قرعه کشی دانشجویان به این محفل نورانی دعوت شدند. اما کدام یک از دانشگاه های تهران اعتکاف دانشجویی برگزار می کنند:
مسجد دانشگاه تهران
حجت الاسلام نیکزاد، مسئول اعتکاف دانشگاه تهران گفت: در این مرحله بیش از ۱۵۰۰ نفر ثبت نام کردند و کل ظرفیت امسال برای اعتکاف ۵۰۰ نفر است.
وی ادامه داد: در اعتکاف امسال ۷۰ خادم به معتکفین خدمت رسانی می کنند.
مسئول اعتکاف دانشگاه تهران یادآور شد: بعد از پایان ثبت نام بین دانشجویان و ثبت نام کنندگان اولویت بندی خواهد شد و پذیرفته شدگان براساس اولویت خواهند بود.
منتشر نشود/

وی یادآور شد: سخنرانان مراسم اعتکاف امسال با حضور حجت الاسلام عابدینی، شهیدی، وافی، حاج ماشاالله عابدی، کاتوزیان، کرمیان خواهند بود.
نیکزاد اضافه کرد: امسال ظرفیت معتکفین خانم و آقا هر کدام ۲۵۰ نفر خواهد بود.

اعتکاف ۵۰۰ دانشجو در مسجد دانشگاه امیرکبیر
مراسم اعتکاف درمسجد دانشگاه امیر کبیر برگزار می شود و امسال ظرفیت مسجد دانشگاه برای اعتکاف 500 نفر خواهد بود.
گفتنی است، دانشگاه امیرکبیر برنامه های سخنرانی ویژه ای را برای دانشجویان معتکف تدارک دیده است.

۷۰۰ نفر در مسجد دانشگاه شریف معتکف می شوند
مراسم اعتکاف دانشجویی در مسجد دانشگاه شریف برگزار می شود در این مراسم مناجات های سحر، سخنرانی، گعده با روحانیون و اساتید و انجام اعمال ام داوود از برنامه هایی است که در اعتکاف دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.
گفتنی است، با توجه به ظرفیت مسجد دانشگاه شریف، حدود ۷۰۰ نفر می توانند در این مراسم شرکت نمایند و اولویت ثبت نام با دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و دانشجویان سایر دانشگاه ها خواهد بود.
لازم به ذکر است، مراسم معنوی اعتکاف ۲۹ اسفندماه سال ۹۷ تا ۲ فروردین ماه ۹۸ مصادف با ۱۳ تا ۱۵ رجب برگزار خواهد شد.
برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد دانشگاه علم و صنعت
اعتکاف رجبیه دانشگاه علم و صنعت از ۲۹ اسفند تا ۲ فروردین ۹۸ در مسجد الشهدا دانشگاه برگزار می شود.
منتشر نشود/
بر اساس این گزارش، بیش از 500 نفر در این مراسم شرکت می کنند.
لازم به ذکر است، سخنران های ویژه این مراسم آیت الله جاودان، حجت الاسلام صدیقی و مداحان برجسته حضور خواهند داشت.
دانشگاه علامه میزبان دانشجویان معتکف
مراسم اعتکاف دانشجویی در مسجد امام علی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، امسال بیش از 700 دانشجویی در مسجد دانشگاه علامه معتکف می شوند که مراسم اعتکاف از 29 اسفند تا 2 فروردین برگزار خواهد شد.

افزودن نظر