توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/930126
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

توجه به نخبه پروری در مناطق محروم/ راه‌اندازی خانه علوم پایه در استان‌های مختلف

توجه به نخبه پروری در مناطق محروم/ راه‌اندازی خانه علوم پایه در استان‌های مختلف
رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان به تشریح اقدامات این مرکز برای توجه به نخبگان در مناطق محروم پرداخت.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اقدامات سمپاد برای نخبه پروری در مناطق محرومفاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره توجه به نخبه پروری در مناطق محروم اظهار کرد: چندین کار برای توجه به نخبگان در مناطق محروم انجام شده است که از جمله آن می توان به ایجاد مدارس معین اشاره کرد.

وی ادامه داد: در مناطقی که مدال آوری حضور نداشت مدارس پر مدال اعم از دولتی، غیردولتی و سمپاد را به عنوان معین در نظر گرفته ایم و این کار کمک می کند تا سهم مدال آوری در استان ها افزایش یابد، البته این فرایندی نیست که در عرض یک شب نتیجه دهد و نیازمند زمان است، اما این کار کمک می کند تا جریان علمی بهتر صورت گیرد.

مهاجرانی تصریح کرد: تولید محتوای تکمیلی برای شرکت در المپیاد آغاز شده است و این کار را دنبال می کنیم همچنین راه اندازی خانه علوم پایه در استان های مختلف کشور در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با اشاره به استان هایی که برای راه اندازی خانه علوم اقدام کرده اند، گفت: استان هایی مانند خوزستان، خراسان، زنجان، اکنون در این حوزه وارد شدند.

مدارس استعداد های درخشان، پایگاه علمی توجه به نخبه پروری

وی با بیان اینکه مدارس استعداد های درخشان به عنوان یک پایگاه علمی برای توجه به نخبه پروری و مدال آوری مطرح می شوند، تصریح کرد: اقدامات انجام شده به منظور تقویت وجهه علمی سمپاد انجام می شود.

مهاجرانی درباره توجه به نیروی انسانی در حوزه سمپاد اظهار کرد: برای تامین نیرو مشکلاتی متعدد وجود دارد و یکی از اتفاقات در این مورد حذف معاونان از مدارس بود که اگر بخواهیم این اتفاقات را در سال های آینده هم داشته باشیم سمپاد را دچار تضعیف می کنند چرا که مدارس سمپاد به سبب کار های ویژه ای که در این مدارس انجام می شود، متمایز شده اند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}930126{/gallery}

افزودن نظر