گربه جنگلی گرفتار در قفس کبوترها به طبیعت بجنورد برگشت

گربه جنگلی گرفتار در قفس کبوترها به طبیعت بجنورد برگشت
بجنورد- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: یک قلاده گربه جنگلی که در روستای بدرانلوی بجنورد، در قفس کبوترها گرفتار شده بود، توسط محیط بانان به زیستگاه خود بازگردانده شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، سیداصغر مطهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گونه وحشی، پس از گرفتاری، با گزارش دوستداران طبیعت در این روستا، توسط محیط بانان زنده گیری شد.


وی افزود: این حیوان زیبا، بدون هیچ آسیبی در زیستگاه اصلی خود رهاسازی شد.
وی گفت: خراسان شمالی یکی از بهترین زیستگاههای انواع گربه وحشی در کشور است و از 6 گونه گربه وحشی ایران وجود پنج نوع آن در این استان به ثبت رسیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی خاطرنشان کرد: گربه پالاس، گربه وحشی، گربه شنی، گربه جنگلی و کاراکال گونه های مختلف گربه های وحشی هستند که در این استان زندگی می کنند و تنها از حضور گونه (لینکس) تا کنون گزارشی به ثبت نرسیده است.
در خراسان شمالی 65 گونه پستاندار از 197 گونه موجود در کشور زیست دارد و 141 گونه پرنده از 532 گونه موجود در کشور، 68 خزنده از 228 گونه موجود کشور ، چهار گونه خزنده دوزیست از 20 گونه موجود و هشت گونه ماهی و آبزی از مجموع 160 گونه آبزی موجود در کشور زیست می کنند که برخی از این گونه ها نظیر یوزپلنگ، بالابان، هوبره، کبک دری و کرکس مصری در طبقه بندی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت(IUCN) در رده‌های بحرانی و در حال انقراض قرار دارند.
7185/5132

افزودن نظر