انباشت آلاینده ها در شهرهای صنعتی

انباشت آلاینده ها در شهرهای صنعتی
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت از این رو انباشت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، فریبا گودرزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز در غرب سواحل خزر و استان اردبیل وزش بادهای جنوبی و افزایش نسبی دما پیش بینی شده است.


وی اظهار داشت: البته فردا بارش های پراکنده برای استان های اردبیل، گیلان و غرب مازندران پیش بینی شده است.
وی اظهارداشت: اما فردا یکشنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می شود و از بعدازظهر تمام نوار غربی و دامنه های البرز شامل استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی، کردستان ، کرمانشاه ، ایلام، لرستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد، شمال خوزستان ، جنوب تهران ، زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش باران و در ارتفاعات برف خواهد بود.
گودرزی ادامه داد: دوشنبه این سامانه تقویت می شود و علاوه بر مناطق یاد شده استان های گلستان ، شرق مازندران، خراسان شمالی ، خراسان رضوی، سمنان، همدان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، خوزستان، شمال بوشهر و غرب فارس بارش باران خواهند داشت.
*** وضعیت هوای تهران/ گرمترین و سردترین نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای امروز تهران صاف، کمی ابری همراه با غبار محلی است و فردا صبح نیز غبار صبحگاهی خواهد داشت؛ اما از بعدازظهر افزایش ابر همراه با باران و وزش باد و در ارتفاعات برف خواهد بود ، البته به علت سردی هوا احتمال بارش برف در سطح شهر نیز وجود دارد.
وی گفت: کمینه دمای امروز صبح مهرآباد منفی 1 بود و بیشینه دمای امروز تهران به 6 درجه می رسد،همچنین فیروزکوه منفی 14، دماوند منفی 8 و لواسان منفی 5 سردترین نقاط استان تهران بودند.
گودرزی اظهار داشت: زرآباد در سیستان و بلوچستان و راسک 29 درجه و هزارکانیان در استان کردستان منفی 19 درجه ، تکاب منفی 16، خلخال و چادگان منفی 15 به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014**1440

افزودن نظر