توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/869842

رسوم جالب ژاپنی‌ها در روز‌های جشن سال نو

رسوم جالب ژاپنی‌ها در روز‌های جشن سال نو
اهالی کشور آفتاب رسم‌های باستانی جالبی برای استقبال از سال نو دارند؛ خوراک‌های سنتی جالب که در کنار اعضای خانواده صرف می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، سال نو در کشور ژاپن مانند بسیاری دیگر از کشور ها در روز یک ماه ژانویه برگزار می شود، اما این جشن در شرقی ترین کشور آسیا با سایرمناطق جهان تفاوت هایی دارد.

جشن سال نو در کشور ژاپن (shogatsu) و روز سال نو گانتان (gantan) نامیده می شود.
در روز سال نو ژاپنی ها به برگزاری جشن و مهمانی می پردازند، در این روز نوعی خوراک ویژه به نام (osechi ryori) صرف می شود که داخل ظرف هایی چند لایه به نام (Jubako box) قرار می گیرد، هریک از این ظرف ها معنی خاصی دارند.

قرار دادن مواد خوراکی به ویژه خوراک های دریایی در این ظروف چند تکه برای افزایش قدرت باروری، عمر طولانی، شادی و خوشبختی اعضای خانواده و دوستان است.

همچنین مصرف خوراکی های سنتی ژاپنی مانند کیک برنج Mochi و سوپ کیک برنج به نام Zouni نیز از جمله رسوم رایج بین خانواده های ژاپنی است.

در تعطیلات سال نو ژاپن، رسم عیدی دادن بزرگسالان به کودکان رایج است، پول هایی که در پاکت های کوچک قرار داده می شود و به کودکان داده می شود.

رفتن به معابد باستانی در کشور ژاپن و دعا برای ایمنی، سلامت، خوشبختی و ثروت اعضای خانواده نیز از دیگر رسوم رایج بین خانواده های ژاپنی است.

با وجود آنکه ژاپنی ها بسیار پرکار و فعال هستند اما برای تعطیلات سال نو از حدود ۲۹ دسامبر تا ۴ ژانویه کلیه کسب و کار ها تعطیل می شود اما فروشگاه ها و مراکز خرید باز و رونق فراوان دارند.
\
منبع: tripsavvy

انتهای پیام/

رسوم اهالی شرق دور برای استقبال از سال نو

تماشاخانه تصویر

{gallery}869842{/gallery}

افزودن نظر