الهیار ترکمن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اولویت آموزش و پرورش ملی ماندن اعتبارات در سال ۹۸ است

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش از پیشنهاد ملی ماندن بودجه ۹۸ به منظور مدیریت بهینه با توجه به کسری بودجه خبر داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، اولویت آموزش و پرورش ملی ماندن اعتبارات در سال ۹۸ استعلی الهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره چگونگی بودجه ریزی برای سال 98 اظهار کرد: هنوز وارد اعتبارات هزینه ای بودجه آموزش و پرورش برای سال 98 نشدیم و فعلا در حال بررسی منابع درآمدی هستیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما برای بودجه 98 آموزش و پرورش، ملی بودن اعتبارات است اما به طور کلی تابع سیاست ها و مقررات دولت هستیم و دولت هر تصمیمی برای تنظیم لایحه بگیرد، وزارتخانه مکلف به اجرا خواهد بود.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به اینکه در شرایط کسری بودجه هستیم، ملی بودن منابع آموزش و پرورش را برای مدیریت اثربخش هزینه ها و استفاده بهینه از اعتبارات در اختیار را لازم می دانیم.

راهکار جبران کسری بودجه آموزش و پرورش در سال 98

الهیار ترکمن درباره راهکارهای پیشنهادی برای جبران کسری بودجه آموزش و پرورش بیان کرد: پیشنهاداتی برای تبصره ها داریم که در حال بررسی آنها هستیم درواقع باید نظرات را از استان ها و بخش های مختلف جمع آوری کرده، به جمع بندی رسیده و آن را برای ستاد بودجه سازمان برنامه ارسال کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز حجم اعتبارات مشخص نشده است، اکنون برای پیش بینی بودجه کلی آموزش و پرورش نمی توانیم نظر دهیم چرا که باید متناسب با تبصره ها و منابع مشخص شده حجم اعتباری را مشخص کنیم.

انتهای پیام/

افزودن نظر